ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

 
 
„…Bezmierny mój dług wdzięczności, więc strof mi potrzeba jak w słońcu grająca kapela, żeby po całym kraju rozsławił się, rozgłosił wysiłek nauczyciela...”
 
 
11 października 2021 r. w CEZiU „Kopernik” obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się recytacją wiersza K. I. Gałczyńskiego „Wiersz o wielkiej wdzięczności”. Prowadzący uroczystość uczniowie przedstawili krótki rys historyczny obchodów Dnia Edukacji Narodowej i złożyli serdeczne podziękowania za przekazywaną wiedzę i kształtowanie postaw młodzieży. Podziękowania dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły przekazała również przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Kołaczek. W dowód wdzięczności Samorząd Uczniowski wręczył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej 2021

W dniach 18 października do 10 listopada odbędzie się w naszej szkole zbiórka korków dla Hani. Hania urodziła się z torbielą pajęczynówki, która mocno utrudnia jej życie. Nie widzi, nie śpi, nie je, a jej organizm bez drogich leków odwadnia się. Każdy dzień to walka. Niedowład czterokończynowy, również nie pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Rodzicom bardzo ciężko zaopatrywać dziewczynkę we wszystkie niezbędne sprzęty i leki. Ma dopiero 3 latka, a diagnozy pojawiają się jedna za drugą...

Rodzice Hani zebrane nakrętki wymieniają na pieniądze, które zostają wpłacone na konto Fundacji Avalon i pomogą opłacić koszty leczenia oraz rehabilitacji. Korki można przynosić do sali 31 do pani Anny Gładkowskiej, do sali 20 do pani Jadwigi Ludwiniak, do sali 22 do pani Moniki Lipskiej, do sali 29 do pani Danuty Przybysz oraz do biblioteki do pani Renaty Ciach.

Każda nakrętka ma wielką moc, więc nakręćmy się dla Hani!!!

 W środę 6 października 2021 roku odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Podczas kampanii wyborczej na stronie internetowej szkoły dostępny był link z prezentacją o kandydatach i ich programach wyborczych. W głosowaniu wzięło udział 868 uprawnionych, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 10 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych kart do głosowania, tylko 9 było nieważnych.
Komisja wyborcza w składzie: Hubert Podgórny, Klaudiusz Sokołowski, Przemysław Kossewski, Tobiasz Mróz, Marek Gołaszewski i Błażej Kowalczyk czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Czytaj więcej: Wyniki wyborów do Zarządu Samorządu Uczniowskiego

  
W ramach projektu „Dobre kompetencje-lepszy start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w szkole trwają warsztaty pt. Trening kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów oraz Jak być innowacyjnym i twórczym? Uczniowie podzieleni na 10 osobowe grupy z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczą w ćwiczeniach warsztatowych. Dzięki spotkaniom, mają okazję bliżej poznać samych siebie oraz uczą się przełamywania barier w ramach komunikacji interpersonalnej.

Czytaj więcej:  "Dobre kompetencje – lepszy start"

Obchody Europejskiego Dnia Języków (26 września) już na dobre wpisały się w nasz szkolny kalendarz imprez. Tego roku również postanowiliśmy uświetnić ten czas wieloma atrakcjami, a uczniowie naszej społeczności, jak zawsze, nie zawiedli. Podczas lekcji języka angielskiego i niemieckiego nasi wychowankowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe. Chętnie włączyli się w liczne zabawy jak „biegające dyktando”, łamańce językowe, gry memory dotyczące germanizmów w języku polskim i konkursy, wspierające naukę języków obcych oraz zachęcające do poznawania innych kultur.

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych 2021

Wolontariusze CEZiU Kopernik, wraz z opiekunami, panią Danutą Przybysz i panią Renatą Ciach, w dniu 05.10.2021r. rozpoczęli sprzątanie grobów zmarłych za Ojczyznę, tych, o których zapomniano i tych, którzy zginęli na naszej ziemi.

W tym roku przy porządkowaniu grobów pracowali: Oliwia Wierzchoń Alicja Stelmach Oliwia Jabłecka Weronika Gąsior Karolina Borek Dominik Drózd Aleksandra Gemzała Karolina Gomoliszek Patrycja Lewandowska Natalia Przybysz Julia Przychodzka Amelia Suchodolska Maja Wiśniewska. 

Czytaj więcej: Zbliża się Święto Zmarłych