ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Święto Ziemi przypada 22 kwietnia.

Święto naszej planety zostało ustanowione w 1969 roku w USA, a jego głównym przesłaniem jest uświadamianie oraz przypominanie o tym, jak dbać o dobro wspólne, jakim jest środowisko. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Z tej okazji na całym świecie prowadzone są akcje, mające na celu budowanie poczucia odpowiedzialności za matkę naturę. 

W tym roku hasło przewodnie Dnia Ziemi brzmi ono: „Planeta vs. Plastik” i ma za zadanie nakłaniać do większego zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska. Plastikowi mów stanowcze NIE.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Ziemi „Planeta vs. Plastik”

W dniu 5 kwietnia 2024r. 90-osobowa grupa uczniów CEZiU „Kopernik” wzięła udział w szkoleniu poprowadzonym przez firmę FENILO – Wszystko dla transportu.

Szkolenie odbyło się w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym.

Etap teoretyczny dotyczył ogólnej wiedzy z zakresu spedycji oraz przepisów obowiązujących w pracy spedytora i logistyka.

Etap praktyczny odbywał się na zewnętrz z wykorzystaniem ciągnika siodłowego i naczepy. Uczniowie zastosowali zdobytą wiedze w praktyce, samodzielnie mocowali i zabezpieczali ładunki do przewozu.

Szkolenie zakończyło się uzyskaniem certyfikatów przez uczniów. Udział w szkoleniu to idealne przygotowanie dla młodych logistyków i spedytorów.

Profesjonalizm szkoleniowców w połączeniu z praktyką zadań dostarczyło młodzieży ogrom wiedzy i umiejętności.

22 marca 2024 roku 5 uczennic klasy 4 Technik Logistyk z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie sprawdziło swoje umiejętności związane z organizacją transportu podczas IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Potyczki transportowe.
 
W konkursie udział wzięły: 
Karolina Borek, Karolina Gomoliszek, Nadia Goławska, Patrycja Lewandowska, Magdalena Świderska.
Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania transportem, pogłębianie wiedzy i umiejętności z obszaru organizacji transportu, pobudzenie ambicji chęci doskonalenia umiejętności w zakresie transportu, spedycji i logistyki, a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów, posiadających potencjał do pracy w branży TSL.
Jednocześnie konkurs ma wpływać na podniesienie poziomu kompetencji zawodowych uczestników i rozwój współpracy między szkołami kształcącymi w zawodach technik logistyk i technik spedytor.

Czytaj więcej: Potyczki transportowe

21.03.2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Marszu życzliwości wobec planety i drugiego człowieka w ramach Wyszkowskich Dni Wody.
Celem marszu było zwrócenie uwagi oraz uwrażliwienie mieszkańców na życzliwość wobec człowieka, a także wobec naszej planety. Nasi uczniowie przygotowali piękne transparenty z hasłami proekologicznymi oraz profilaktycznymi.
Wszyscy razem przeszliśmy ulicami Wyszkowa.

Czytaj więcej: Marsz życzliwości

22 marca 2024 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie odbyło się poruszające spotkanie, które zgromadziło ludzi gotowych stanąć w szranki z nowotworami krwi, w tym ostrą białaczką limfoblastyczną, by ratować życie Michała Mastalerka. To niezwykłe wydarzenie, które dało wyraz solidarności i gotowości do niesienia pomocy.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły, Pani Monika Kluczek. Nie była to zwykła zbiórka ludzi – to mobilizacja społeczności, której celem było uratowanie życia.

Obok Pani Dyrektor stali ludzie, których serca biją dla innych: Pan Leszek Marszał, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego, Pani Teresa Michalak ze Stowarzyszenia Pomocy w Szkole oddział w Ostrołęce, Pani Doktor Katarzyna Wysocka, Radna Powiatu Wyszkowskiego i Pani Doktor Kamila Kuczyńska-Makrzanowska, dawczyni szpiku.

Czytaj więcej: „Zjednoczeni dla Życia”

Podkategorie