ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

dzienotwarty2025 4

W dniach 24,25,26 marca 2024r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ksiądz Marian Grochowski moderator Ruchu Światło – Życie Diecezji Łomżyńskiej wraz z grupą animatorów. W pierwszym i drugim dniu spotkania rekolekcyjne odbywały się w szkole. Dzień pierwszy rekolekcji to pytanie o istnienie Boga i jak Go odnaleźć w naszym codziennym życiu. Dzień drugi to temat o zniewoleniu człowieka przez grzech i co zrobić, aby się wyzwolić z grzechu. W trzecim dniu uczestniczyliśmy we mszy świętej w kościele świętego Idziego. W swojej nauce ksiądz Marian nawiązał do przypowieści o synu marnotrawnym oraz zachęcał aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Oprawa mszy świętej była przygotowana przez uczniów naszej szkoły, którzy zrobili to profesjonalnie.

W dniach od 19 marca do 3 kwietnia w naszej szkole była zorganizowana zbiórka karmy dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Wyszkowie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie uczniów do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Serdeczne podziękowania składamy koordynatorom akcji: Pani Annie Gładkowskiej, Pani Monice Kryszkiewicz, Pani Bożenie Michalak oraz Pani Justynie Radau.

Czytaj więcej: Zbiórka karmy dla podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami 

28 marca 2025 roku 7 uczniów z klas Technik Logistyk i Technik Spedytor z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie sprawdziło swoje umiejętności związane z organizacją transportu podczas V edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Potyczki transportowe". W konkursie udział wzięli: Karolina Gomoliszek – klasa 5 TL, Nadia Goławska – klasa 5 TL, Damian Kowalczyk – klasa 4 Tel, Jakub Kwieciński – klasa 4 Tel, Gabriela Łapińska - klasa 3 TL, Fabian Kurkiewicz – klasa 3 TS i Bartosz Szpakowski klasa 3 TS. 

Czytaj więcej: V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Potyczki transportowe"

PISA – Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (Programme for International Student Assessment) jest projektem badawczym realizowanym przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Co-operation and Development – OECD). W badaniu bierze udział ponad 90 krajów i regionów z całego świata, na przykład z Australii, Brazylii, Czech, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Japonii, Chin, Meksyku, Niemiec, Stanów Zjednoczonych czy Kazachstanu. Badanie PISA odbywa się od roku 2000 co trzy lata, a Polska uczestniczy w nim od pierwszej edycji! We wszystkich krajach do badania przystępują uczniowie, którzy ukończyli 15 lat. Ponieważ przebadanie wszystkich uczniów w tym wieku byłoby bardzo trudne, w każdym kraju do udziału w badaniu losuje się, stosując właściwe procedury statystyczne, odpowiednią liczbę szkół, a następnie w każdej wylosowanej szkole, określoną liczbę uczniów.

Czytaj więcej: Badanie  - PISA -„Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów”

Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Data ta jest symboliczna, ponieważ osoby z zespołem Downa w chromosomów zamiast dwóch mają trzy chromosomy. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa oraz propagowanie praw i potrzeb osób dotkniętych tą wadą genetyczną. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami załóż w tym dniu kolorowe skarpetki „nie do pary”.

Podkategorie