
W dniach od 14 do 25 marca odbywa się w naszej szkole zbiórka korków dla Hani. Hania urodziła się z torbielą pajęczynówki, która mocno utrudnia jej życie. Nie widzi, nie śpi, nie je, a jej organizm bez drogich leków odwadnia się. Każdy dzień to walka. Niedowład czterokończynowy, również nie pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Rodzicom bardzo ciężko zaopatrywać dziewczynkę we wszystkie niezbędne sprzęty i leki. Ma dopiero 3 latka, a diagnozy pojawiają się jedna za drugą...

Masz wolny czas? Chęci do pomocy? Zgłoś się. Zgłoszenia pod numerem telefonu 537-798-318. Pamiętajcie, że dobro wraca :)

W związku z ostatnimi wydarzeniami społeczność CEZiU KOPERNIK w Wyszkowie włącza się w pomoc dla obywateli Ukrainy. Organizujemy zbiórkę darów rzeczowych dla potrzebujących. Zbieramy: ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: woda butelkowana, konserwy mięsne, konserwy rybne, paszteciki, „gorące kubki”, „zupki błyskawiczne”, herbata, kawa, słodycze, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy. MATERIAŁY OPATRUNKOWE I ŚRODKI ANTYSEPTYCZNE (zwłaszcza na zranienia i oparzenia): koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne, syropy przeciwbólowe/przeciwzapalne dla dzieci. KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny/proszki do prania.

Rozpoczęło się składanie zeznać podatkowych i może ktoś z Was zastanawia się komu podarować swój 1% podatku? Karolinka, córka naszej wspaniałej nauczycielki, prosi Państwa o wsparcie… Dziewczynka ma 12 lat. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Cały czas potrzebne są środki finansowe, które przeznaczane są na rehabilitację Karolinki.
Czytaj więcej: Rozlicz się sercem dla Karolinki - przekaż swój 1%
Kochani, wyobraźmy sobie , jak żyje dziecko z nowotworem i jego rodzina... Najpierw otrzymuje diagnozę która zwala z nóg. Szok, niedowierzanie, ale trzeba działać szybko i już przed dzieckiem otwierają się drzwi Oddziału Onkologicznego. Strach wypełnia i dziecko i jego rodzinę. Poznaje lekarzy, personel. Teraz przez jakiś dłuższy, czy krótszy czas oddział staje się jego drugim domem. Za czym najbardziej tęskni on i jego rodzina? Za normalnością. Teraz normalność spostrzega się, jako szczęście. Domowe śniadanie, pójście do szkoły lub przedszkola.