ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025-Priorytet 3, kierunek interwencji 3.2 dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, biblioteka w CEZiU ”Kopernik” w Wyszkowie otrzymała w kwietniu 2023 roku środki finansowe na zakup książek i elementów wyposażenia biblioteki w wys. 12 000,00 zł.

Czytaj więcej: Projekty edukacyjne zrealizowane w ramach realizacji NPRC 2024

Klasy pierwsze technikum-„Być jak Mikołaj Kopernik"

Projekt został zrealizowany we wszystkich klasach pierwszych technikum. Wzięło w nim udział 10 klas, które wypożyczały z biblioteki szkolnej potrzebne książki. Zgromadzony materiał posłużył młodzieży do szczegółowego prześledzenia kolejnych etapów życia patrona Szkoły oraz wykonania plakatów, plansz, portretów , prezentacji multimedialnych. Dodatkowo klasa 1THg w oparciu o biografię ułożyła wiersz: „Nasz patron”,natomiast klasa 1TLG wykonała koszulki i poduszkę z wizerunkiem patrona Szkoły. W ramach realizacji projektu odbył się również konkurs na najlepsze wykonanie pieśni szkoły. Hymn nawiązuje do życia naszego patrona. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1THg. 

Czytaj więcej: Projekty edukacyjne zrealizowane w ramach realizacji NPRC

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 dotyczącego rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, biblioteka CEZiU”Kopernik” otrzymała w maju 2019 roku środki finansowe na zakup książek w sumie 15 000,00 zł, w tym 12 000,00 to środki pochodzące z dotacji oraz 3 000,00 zł to wkład organu prowadzącego, czyli Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 599 książek, w tym o 250 egzemplarzy lektur zgodnych z podstawą programową. Biblioteka musiała zadbać o uzupełnienie dotychczasowych lektur w dodatkowe woluminy dla uczniów podwójnego rocznika. Poza zakupem książek, jako szkoła otrzymująca dofinansowanie zostaliśmy zobligowani do realizacji działań promujących czytelnictwo. Cała wspólnota szkolna zaangażowała się we wcielenie owych wskazań.

Czytaj więcej: Sprawozdanie  z realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Dnia 8 i 9 stycznia 2020 roku została zaprezentowana wystawa prac uczniów wykonanych w ramach realizacji projektów edukacyjnych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Tematyka realizowanych projektów dotyczyła patrona Szkoły Mikołaja Kopernika, uzależnień i oraz zasad dobrego zachowania.

Na wystawie zostały przedstawione m.in. plakaty, plansze, poduszki, koszulki. Każdy z oglądających wystawę mógł zagłosować na najciekawszy projekt.

Czytaj więcej: Wystawa prac uczniów wykonanych  w ramach realizacji projektów NPRC

Na spotkaniach z rodzicami został odczytany list otwarty do rodziców naszych uczniów. List zachęca do korzystania z biblioteki szkolnej całe rodziny, wskazuje istotne walory czytania oraz jego rolę w kształtowaniu postaw czytelniczych.

LIST OTWARTY

Szanowni Państwo!

W bieżącym roku szkolnym biblioteka CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Głównym celem programu jest podniesienie czytelnictwa wśród uczniów poprzez ciekawą ofertę książkową i popularyzację czytelnictwa.

Dzięki otrzymanej dotacji 15000 zł, zostaną zakupione do biblioteki szkolnej nowe książki z różnych dziedzin nauki, jak również literatura piękna dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy do wypożyczania książek także Państwa, z naszej biblioteki mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice. Zachęcamy do skorzystania z możliwości pozwalającej na wypożyczenie książek również w okresie świat, ferii zimowych i wakacji.

Czytaj więcej: List otwarty do rodziców