ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

 
Dnia 5czerwca 2024 r. uczniowie klasy 4TL i 3LPW z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa przypadającego na 31 maja uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie.

Spotkanie prowadziła pani Grażyna Borowska prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie. Celem była promocja zdrowego stylu życia wolnego od dymu nikotynowego i mody na niepalenie.

Czytaj więcej: „…Zadymi, zabije, zatruje”

Dzień bibliotek i bibliotekarza obchodzimy od 1985 r. Święto zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym dniu warto jest przyjrzeć się jak wygląda czytelnictwo w Polsce.

57 % dorosłych Polaków niczego nie czyta..

Biblioteka Narodowa opublikowała wstępny raport czytelnictwa za rok 2023. Przeczytanie co najmniej jednej książki w ciągu roku zadeklarowało 43% Polaków. Zakładając, że różnica 2 punktów procentowych nie jest błędem statystycznym, trzeba uznać, że zmiany są pozytywne. Czynnikiem sprzyjającym wzrostowi czytelnictwa jest – zdaniem BN – przyznanie nagrody Nobla Oldze Tokarczuk oraz ekranizacja filmowe dzieł literackich (np. Wiedźmina).

Czytaj więcej:  8 maja Dzień Bibliotek i Bibliotekarza

Czego pragną kobiety? Nie ma prostej odpowiedzi. Czego pragną kobiety czytające? Tu już możemy pokusić się o odpowiedź – pragną książek.
8 marca 2024r (piątek) zapraszamy w godz.13:00-15:30 do naszej biblioteki po ciekawe opowieści o kobietach. Każda z czytelniczek na pewno znajdzie coś dla siebie.
Na każda kobietę, która wypożyczy książkę czeka słodka niespodzianka!
Zapraszamy…

W ramach Światowego Dnia Walki z Depresją, 23 lutego 2024 r, uczniowie  4 TL uczestniczyli w Bibliotece Pedagogicznej w spotkaniu. Prelekcję na temat depresji wygłosiły Pani Joanna Korczakowska oraz Pani Edyta Żółtowska- Górska z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Wyszkowie. Panie przybliżyły uczestnikom zagadnienia dotyczące depresji.

Czytaj więcej: Prelekcja na temat depresji

14 lutego 2024 r. (środa) biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursie walentynkowym ”ZAKOCHANI SĄ WŚRÓD NAS”.
Na każdego ucznia, który prawidłowo odpowie na pytania konkursowe i wypożyczy książkę czeka słodka nagroda.
Serdecznie zapraszam do udziału!

 

Już za kilka dni rozpoczynają się Święta.

Święta Bożego Narodzenia to czas wytchnienia od codzienności. Dlatego warto w świąteczne wieczory sięgnąć po dobrą książkę, by bez pośpiechu, w domowym zaciszu i w blasku choinki "zatopić się" w lekturze, która podtrzyma ten wyjątkowy klimat.

Drodzy uczniowie! Zróbcie sobie prezent z tej okazji – wypożyczcie książki, których w naszej bibliotece jest całe mnóstwo. W tym roku szczególnie polecam pozycje zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz książki o tematyce świątecznej.

Zapraszam do wypożyczania i życzę Radosnych Świąt!