ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Drodzy uczniowie. Zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów każdego roku szkolnego – wakacje. Czas, kiedy wreszcie będziecie mogli zwolnić, zrelaksować się i odpocząć. To również świetny moment na to, by nadrobić czytelnicze zaległości. Chciałabym polecić Wam kilka książek wartych przeczytania.

1.Pirania na kolację, M. Bogusz

Świetna książka na wakacje! Lekka, czyta się miło, wręcz samo. Idealna na wakacyjne dni (te słoneczne i te pochmurne też). To historia autorów bloga z2strony.pl, którzy przemierzyli świat dookoła, czasem jadąc starą hondą, a czasem na motorze. Historia napisana bardzo lekko i naprawdę czytam ją z przyjemnością.

2. Rok na Majorce, Anna K. Majewska

Lekka i bardzo zabawna książka. O kobiecie, która postanawia zacząć wszystko od nowa i wyjechać.

Czytaj więcej: Książki  na wakacje

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Polsce oraz w innych byłych państwach socjalistycznych obchodzony jest 1 czerwca już od 1950 roku. Po raz pierwszy święto to zorganizowano w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim. Dwa lata później Dzień Dziecka stał się świętem stałym. Jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Czytaj więcej: 1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka

Drodzy uczniowie!

Chciałabym zaproponować Wam do przeczytania kilka pozycji książkowych, które pomogą wam poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

 

1. Dale Carnegie - „Jak pokonać zmartwienie i poradzić sobie ze stresem”. Nie można całkowicie wyzbyć się zmartwień, ale dzięki tej książce dowiesz się, jak zminimalizować ich negatywne skutki i przekształcić w pozytywne działania, które wzbogacą Twoje życie i sprawią, że będziesz szczęśliwy.

Czytaj więcej: Jak radzić sobie ze stresem w okresie pandemii? Biblioterapia.

Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek.

W Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Czytaj więcej: 26 maja - Dzień Matki

W wolnym czasie, który spędzamy głownie w domach mamy możliwość nadrobienia zaległości książkowych. Obecnie na listę bestsellerów wróciła „Dżuma” Camusa - lektura szkolna. Ale to nie jedyna książka związana z tematyką epidemii. Jest wiele innych:

1. „Dżuma”, Albert Camus

Powieść opowiada o epidemii dżumy w algierskim mieście Oran. Tematem powieści jest dżuma jako choroba i jako zło drzemiące w człowieku. Dziś z powodu koronawirusa książka zyskuje znowu ogromną popularność. Jej sprzedaż wzrosła prawie pięciokrotnie. Podobne zjawisko zaobserwowano we Włoszech i we Francji.

Czytaj więcej: Książki godne polecenia  w czasie epidemii

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Św. Jana Pawła II. 2 kwietnia obchodziliśmy 15. rocznicę śmierci, a 18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin papieża. W normalnych okolicznościach w większości szkół właśnie trwałyby przygotowania do obchodów, akademii lub apeli z tej okazji.

Drodzy uczniowie! Chciałabym abyście z tej okazji wybrali się w wirtualną podróż do muzeum, domu rodzinnego Świętego Jana Pawła II w Wadowicach i przypomnieli sobie postać Papieża Polaka:

www.youtube.com/watch?v=DkE0wxIhkHU

Czytaj więcej: ROK ŚW. JANA PAWŁA II

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa