Kadeci z klas II i III OPW, którzy byli chętni w miesiącu listopadzie wzięli udział w bezpłatnym projekcie edukacyjnym Akademia Bezpieczeństwa im. J. E. Kulskiego, przeznaczonym dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Głównym założeniem projektu było przygotowanie młodzieży do radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożeń: wypadków, katastrof naturalnych, ryzyka konfliktu zbrojnego na terenie naszego kraju, praktycznych zasad samoobrony, czy co robić na wypadek ewakuacji. Sesje szkoleniowe realizowane były w Warszawie i prowadził je m.in. Paweł Mateńczuk ps. Naval były operator „GROMU”. 5 grudnia 2024 r. w Sali Kolumnowej Klubu Dowództwo Garnizonu Warszawa/ Command of Warsaw Garrison odbyła się konferencja i podsumowanie projektu. Podczas konferencji uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz książki „Ekstremalny poradnik przetrwania” z dedykacją autora - Pawła Mateńczuka „Navala”.
28 listopada kadeci klas wojskowych wzięli udział w II Turnieju Piłki Siatkowej na obiektach sportowych Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Turniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera, pasja i zaangażowanie zawodników a kibice CEZiU „Kopernik” byli bezkonkurencyjni. Uczestnicy turnieju mieli również możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia wyższego na Akademii Sztuki Wojennej. Opiekunem była pani Monika Lipka.
W dniach od 7 do 17 listopada uczniowie klas technicznych (47 osób) oraz liceum (38 osób) wzięli udział w drugiej edycji wyjątkowego Konkursu wiedzy o Forcie III Pomiechówek pn. „Czas Na Fort!”. Dzięki pomysłowo przygotowanym przez organizatora materiałom edukacyjnym uczniowie mogli zapoznać się z historią najbardziej doświadczonego w czasie II wojny światowej fortu Twierdzy Modlin.
Po zapoznaniu z materiałami uczestnicy konkursu musieli wykonać test weryfikujący ich wiedzę, który był dostępny online na stronie konkursowej.
Tego typu formuła konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów w całej Polsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zgłębionej wiedzy i osiągniętych wyników. Koordynatorem konkursu była pani Monika Lipka.
20 listopada na terenie WCR w Wyszkowie odbył się turniej wiedzy o Wojsku Polskim pt. „EkstraKlasa Wojskowa”. Kadeci klas wojskowych na zasadach teleturnieju „1 z 10” musieli wykazać się dogłębną wiedzą m.in. na temat znajomości Regulaminu ogólnego żołnierza Wojska Polskiego, Regulaminu Musztry Sił Zbrojnych RP, 25-lecia Polski w NATO oraz historii Oręża Polskiego. Wszystkim uczestnikom pogratulował Szef Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego w Wyszkowie ppłk Paweł Krajewicz wręczając pamiątkowe dyplomy i upominki.
Opiekunem szkolnej reprezentacji była pani Monika Lipka.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiego zakresu wiedzy i czekamy na kolejne edycje konkursu.
11 listopada to dzień, który przypomina nam o poświęceniu i wytrwałości naszych przodków walczących o wolność, a także o ich dążeniu do zjednoczenia narodu i odbudowy państwowości. W tym roku obchodziliśmy 106. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Kadeci klas wojskowych pamiętając o tak ważnej rocznicy oddali hołd i złożyli kwiaty przy tablicy na terenie szkoły, która upamiętnia rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Również weszli w skład pocztu sztandarowego podczas szkolnego apelu. Bardzo liczna delegacja uczestniczyła w powiatowo - miejskich obchodach Święta Niepodległości, które rozpoczęły się uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie.
Po uroczystości „Wszystkich Świętych” w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie od kilku lat odprawiana jest msza św. w intencji zmarłych nauczycieli i osób związanych z oświatą. Tradycyjnie gromadzą się licznie przedstawiciele wyszkowskich szkół i przedszkoli wraz z pocztami sztandarowymi. Podczas mszy św. delegacje poszczególnych szkół odczytują nazwiska zmarłych pracowników następnie zapalany jest symboliczny znicz. W tym roku uroczystej mszy św. przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, kadeci klas wojskowych, pani dyrektor Monika Kluczek oraz pani Monika Lipka.
Czytaj więcej: Pamięci zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty
„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju.”
Elżbieta Daniszewska „Zaduszki”
Listopad to miesiąc, w którym częściej wspominamy naszych bliskich zmarłych, krewnych, znajomych, osoby, które były ważne w naszym życiu.
Jest to czas pamięci o tych, których już nie ma wśród nas, a których wspominamy z wdzięcznością, czasem z łezką w oku, czasem z uśmiechem, to czas kiedy odżywają wspomnienia …
W naszych wypominkach pamiętamy o zmarłych nauczycielach, pracownikach administracji i obsługi oraz uczniach Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie.
Czytaj więcej: „Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju..."