ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Znajdź

Hymn

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Drogi Maturzysto, zapewne zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi zawodowej …

Może zostaniesz żołnierzem Wojska Polskiego?

 

Przedstawiciele WKU w Wyszkowie ruszyli z kampanią promocyjno - informacyjną skierowaną do uczniów klas maturalnych szkół średnich. 11 lutego przeprowadzili zajęcia online, gdzie przedstawili oferty uczelni wojskowych oraz informacje dotyczące naboru do ochotniczych form służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP:

Czytaj więcej: Oferta Wojska Polskiego dla młodzieży 

27 stycznia obchodziliśmy 76. rocznicą wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.

W ramach obchodów, w tym roku w innym wymiarze - Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście 5 lutego zaprosiło na sesję edukacyjną online „Wyzwolenie KL Auschwitz”, w której uczestniczyli uczniowie klas mundurowych naszej szkoły.

Program sesji obejmował wykład pt. „Ewakuacja i wyzwolenie KL Auschwitz” poprowadzony przez dr Jacka Lachendro z Centrum Badań Muzeum Auschwitz, spotkanie z ocalałą z Auschwitz panią Zdzisławą Włodarczyk, następnie na zakończenie został odtworzony fragment filmu dokumentalnego „Wyzwolenie Auschwitz”.

Czytaj więcej: Sesja edukacyjna „Wyzwolenie KL Auschwitz” 

W dniach 14-16 grudnia uczniowie klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego w składzie Milena Sieńkowska, Paweł Kulesza oraz Adrian Roguski wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa” osiągając bardzo dobry wynik.

Turniej adresowany był do uczniów klas o profilu wojskowym, uczących się w szkołach prowadzących „Oddziały Przygotowania Wojskowego” czyli program edukacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej, koordynowany przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ogółem do eliminacji zgłosiło się blisko 300 uczniów, reprezentujących 99 szkół. Spośród nich wyłoniona została finałowa szesnastka.

Czytaj więcej: Turniej „EkstraKLASA Wojskowa”

Zawody sportowe dla uczniów klas mundurowych zostały zorganizowane przez Fundację Niezapomniani w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej. Do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn z różnych miast w Polsce, w tym drużyna z klas mundurowych Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie.

Każda drużyna składała się z 6 uczestników: 3 mężczyzn i 3 kobiet. Mieszany charakter zespołów powodował wiele emocji i wymagał od uczestników wykazania się umiejętnościami działania w zespole w sytuacji obciążenia fizycznego i stresu.

Czytaj więcej: Bieg IV Pętla Taktyczna GROM 2020 

Zrzut Cichociemnych – Zapora” – pod takim hasłem organizowana jest coroczna rekonstrukcja historyczna w Łosinnie wspominająca wydarzenie z 1943 roku.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się od złożenia kwiatów przez delegacje przy pomniku upamiętniającym wydarzenia. Wyczekiwane widowisko poprzedziła inscenizacja historyczna, która kończyła się napadem okupantów niemieckich, co miało nawiązywać do 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kulminacyjnym punktem było przedstawienie, podczas którego doszło do zrzutu trzech spadochroniarzy – symbolicznych spadkobierców tradycji Cichociemnych.

Czytaj więcej: Zrzut Cichociemnych – Zapora 2020 

29 maja obchodzimy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. W tym dniu oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli na misjach, ryzykowali życie i zdrowie, tworząc system bezpieczeństwa naszego kraju.

Od ponad pół wieku polscy żołnierze biorą udział w wojskowych misjach zagranicznych. W ramach NATO, sił zbrojnych ONZ czy Unii Europejskiej służą ojczyźnie w wielu miejscach na świecie.

Czytaj więcej: 29 Maja – Dzień Weterana