ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Znajdź

Hymn

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Myślisz o dołączeniu do klasy wojskowej?

Warto wybrać taką, którą rekomenduje Ministerstwo Obrony Narodowej, bo program nauczania jest oparty o aktualne szkolenie wojskowe, a po jej ukończeniu absolwenci mają możliwość zostania żołnierzami.

Na początek warto sprawdzić, gdzie jest najbliższa szkoła, która bierze udział w projektach edukacyjnych MON.

Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, które koordynuje programy Ministerstwa, opracowało specjalne narządzie, które to ułatwi. To interaktywna mapa, na której można znaleźć przydatne dane: adresy, telefony, e-maile oraz informację, w jakim projekcie szkoła uczestniczy.

Czytaj więcej: REKRUTACJA 2021 - KLASY WOJSKOWE

Uczniowie klas wojskowych odbyli wyjazdowe szkolenie strzeleckie na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie. Po zapoznaniu się z teoretycznymi informacjami na temat budowy broni, amunicji strzeleckiej oraz regulaminem obiektu i warunkami prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego, przystąpili do praktycznego wykonania strzelania klasa pierwsza - z karabinka sportowego 5,6 mm kbks.

Czytaj więcej: Szkolenie strzeleckie w Troszynie

 11 czerwca miał miejsce III Turniej Klas Mundurowych pn. „Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Niezłomnym” zorganizowany przez Fundację „Niezapomniani” na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. Do udziału w turnieju zgłosiło się 20 drużyn pochodzących z m.in. Ostrowi Mazowieckiej., Ostrołęki, Łomży, Wołomina czy Elbląga.
Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny w mocnych składach: Maja Łotarska, Konrad Szydlik, Karol Chmiel, Jakub Kaczmarek, Katarzyna Majewska, Mateusz Kulesza, Bartosz Durka, Nadia Mróz oraz Mateusz Sitek.

Czytaj więcej: III Turniej Klas Mundurowych 

 2 czerwca kandydaci do klasy I Liceum Ogólnokształcącego – Oddział Przygotowania Wojskowego przeszli próbę sprawności fizycznej.
Test sprawności fizycznej został przeprowadzony w formie prób określających poziom rozwoju zdolności motorycznych: siły, wytrzymałości i szybkości. Sprawdzian obejmował następujące próby sprawnościowe dla dziewcząt: zwis na drążku o ugiętych rękach [s], bieg na 60 m [s] oraz bieg na 800 m [min]. Natomiast dla chłopców sprawdzian obejmował próby: podciąganie na drążku [liczba powtórzeń], bieg na 60 m [s] i bieg na 1000 m [min].

Czytaj więcej: Próba sprawności fizycznej dla kandydatów do OPW

 

#######

W przypadku gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że kiedy dziś myślisz o wojsku, to za kilka lat możesz zmienić zdanie …

Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą.

Zatem nic, czego się nauczysz, nie zmarnuje się.

Zdecydowana większość absolwentów i obecnych uczniów wypowiada się o swoim doświadczeniu w klasach o profilu wojskowym w samych superlatywach. Niezależnie od ostatecznych wyborów zawodowych to dla Ciebie okazja do nabycia pewności siebie, przełamania wewnętrznych barier, przeżycia wspaniałej przygody, poznania ciekawych ludzi.

A zatem zostań kadetem Oddziału Przygotowania Wojskowego w CEZiU.

Czytaj więcej: „Fajne posiadamy chwile …” w klasie wojskowej 

 Przy współorganizacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie uczniowie klas mundurowych mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie w ramach projektu pt. „Wyląduj na LAW”. Przedstawiciel uczelni – student II roku zapoznał uczniów z wymaganiami  wobec kandydatów, szczegółowo przedstawił ofertę kierunków cywilnych oraz wojskowych oraz omówił krok po kroku zasady rekrutacji.

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda proces kształcenia, zapoznani zostali z infrastrukturą uczelni oraz bazą dydaktyczno – naukową.

Czytaj więcej: Oferta edukacyjna LAW w Dęblinie 

Drogi Maturzysto, zapewne zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi zawodowej …

Może zostaniesz żołnierzem Wojska Polskiego?

 

Przedstawiciele WKU w Wyszkowie ruszyli z kampanią promocyjno - informacyjną skierowaną do uczniów klas maturalnych szkół średnich. 11 lutego przeprowadzili zajęcia online, gdzie przedstawili oferty uczelni wojskowych oraz informacje dotyczące naboru do ochotniczych form służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP:

Czytaj więcej: Oferta Wojska Polskiego dla młodzieży