ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

facebook logo

bip logo pomn1 grad

Stowarzyszenie

instaling buzka male

instaling logo male

Zawody sportowe dla uczniów klas mundurowych zostały zorganizowane przez Fundację Niezapomniani w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM GROUP w Czerwonym Borze przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej. Do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn z różnych miast w Polsce, w tym drużyna z klas mundurowych Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w Wyszkowie.

Każda drużyna składała się z 6 uczestników: 3 mężczyzn i 3 kobiet. Mieszany charakter zespołów powodował wiele emocji i wymagał od uczestników wykazania się umiejętnościami działania w zespole w sytuacji obciążenia fizycznego i stresu.

Czytaj więcej: Bieg IV Pętla Taktyczna GROM 2020 

Zrzut Cichociemnych – Zapora” – pod takim hasłem organizowana jest coroczna rekonstrukcja historyczna w Łosinnie wspominająca wydarzenie z 1943 roku.

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się od złożenia kwiatów przez delegacje przy pomniku upamiętniającym wydarzenia. Wyczekiwane widowisko poprzedziła inscenizacja historyczna, która kończyła się napadem okupantów niemieckich, co miało nawiązywać do 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kulminacyjnym punktem było przedstawienie, podczas którego doszło do zrzutu trzech spadochroniarzy – symbolicznych spadkobierców tradycji Cichociemnych.

Czytaj więcej: Zrzut Cichociemnych – Zapora 2020 

29 maja obchodzimy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. W tym dniu oddajemy hołd tym wszystkim, którzy walczyli na misjach, ryzykowali życie i zdrowie, tworząc system bezpieczeństwa naszego kraju.

Od ponad pół wieku polscy żołnierze biorą udział w wojskowych misjach zagranicznych. W ramach NATO, sił zbrojnych ONZ czy Unii Europejskiej służą ojczyźnie w wielu miejscach na świecie.

Czytaj więcej: 29 Maja – Dzień Weterana 

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Wizna 1939” uczniowie klas mundurowych wraz z opiekunami Moniką Lipką i Andrzejem Grajczykiem wzięli udział w nagraniu do programu telewizyjnego o tematyce historyczno – eksploracyjnej „Było, nie minęło. Kronika zwiadowców historii”. Ekipa Adama Sikorskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem „Wizna 1939” tym razem zainteresowała się historią por. pil. WP Stefana Stanisława Okrzei. Por. pil. Stefan Okrzeja walczył z niemieckim najeźdźcą pomimo ogromnej przewagi liczebnej i technicznej przeciwnika. Poległ śmiercią lotnika 5 września 1939 r. na polach wsi Kręgi pod Wyszkowem. Widziano, jak jego płonący samolot z oderwanym skrzydłem spadł na pole koło wsi Kręgi przy szosie Wyszków-Serock.

Czytaj więcej: Na planie programu TV „Było, nie minęło. Kronika zwiadowców historii”

W dniach 4 i 5 lutego uczniowie klas mundurowych odbyli wyjazdowe szkolenie strzeleckie na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „Obrońca” w Troszynie. Uczniowie zostali zapoznani z teoretycznymi informacjami na temat budowy broni, amunicji strzeleckiej, regulaminem obiektu oraz warunkami prowadzenia zajęć ze szkolenia strzeleckiego. Praktyczne strzelanie wykonali z karabinka sportowego 5,6 mm kbks na odległości 25 m, z postawy siedzącej, wykorzystując podpórkę pod karabinek.

Czytaj więcej: Szkolenie strzeleckie na strzelnicy w Troszynie

27 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Pamięci Ofiar Holokaustu. Święto zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2005 r., dla uczczenia pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej.

W tym dniu odbył się apel klas mundurowych. Uczniowie przedstawili rys historyczny minionych wydarzeń i oddali hołd minutą ciszy ofiarom Holokaustu i wszystkim, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

27 stycznia to także 75. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, w którym naziści zamordowali ok. 1,1 mln osób − głównie Żydów, a także Polaków, Romów, radzieckich jeńców wojennych oraz ludzi innych narodowości. Dziś dla świata Auschwitz jest symbolem zagłady i okrucieństw II wojny światowej.

Czytaj więcej: 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz 

Logowanie

Projekty

banner_ue_2.png

Współpracujemy

Kierunki kształcenia

Specjalność
elektryk
Klasy
mundurowe
Technik
informatyk
Technik
spedytor
Technik
handlowiec
Technik
elektryk
Technik
pojazdów samochodowych
Liceum ogólnokształcące
Bezpieczeństwo Publiczne
ZSZ
elektromechanik
Klasa
wielozawodowa

Partnerzy

herb

 logo trans edu eu

kasa