ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Mrap Cougar H, berger pancerny A2, leopard 2PL, radar pola walki i inne – takie „smaczki” techniki wojskowej czekały na kadetów klas II i III podczas dwudniowego szkolenia z przygotowania wojskowego w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego program szkolenia obejmował:

  • szkolenie ogniowe – podstawy celowania do celu z wykorzystaniem trenażera „CYKLOP;
  • budowa i częściowe rozkładanie broni strzeleckiej;
  • OPBMR;

Czytaj więcej: Mrap, berger pancerny, leopard …

21 maja to data w kalendarzu z mundurem zarezerwowana dla kadetów, uczniów szkół średnich, czyli Certyfikowanych Klas Wojskowych oraz Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Dzień Kadeta został wpisany do wykazu obowiązujących świąt wojskowych decyzją Ministra Obrony Narodowej w 2013 r.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel klas wojskowych. Nie zabrakło gości – obecni byli Starosta Powiatu Wyszkowskiego Wojciech Kozon oraz Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Krzysztof Kwiatkowski.

Czytaj więcej: „W kalendarzu jest taki dzień przeznaczony wyłącznie dla …” Kadetów

Wszystkim kadetom w dniu Waszego święta 🫶 życzymy spełnienia marzeń, samorealizacji oraz konsekwencji w dążeniu do obranego celu.

Dziękujemy, za wsparcie w wielu działaniach na rzecz naszej społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego👍

 

Życzą Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz społeczność szkolna 

Czytaj więcej:  Dzień Kadeta

W dniach od 4 do 7 maja odbył się obóz sportowo – obronny dla klas wojskowych w Ośrodku Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. Program szkoleniowy był bardzo bogaty i intensywny. Każdy dzień rozpoczynał się od wczesnych godzin porannych, czyli 6.00 – pobudka, następnie zaprawa poranna, toaleta, śniadanie i od godz. 9.00 bloki szkoleniowe. Dzień kończył się Capstrzykiem w późnych godzinach nocnych. 

Czytaj więcej: Obóz sportowo – obronny dla klas wojskowych

W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Tradycyjnie już, w sanktuarium św. Idziego została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Uroczystość zgromadziła licznie przybyłe poczty sztandarowe, władze samorządowe oraz mieszkańców miasta. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w skład, którego weszli kadeci klasy I LO OPW oraz pani wicedyrektor Małgorzata Szewczyk, pani Monika Lipka i pani Mariola Kurzątek. Po mszy św. odbył się koncert patriotyczny.

Czytaj więcej: Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Zgodnie z propozycją Ministerstwa Obrony Narodowej w naszej szkole odbyły się pilotażowe zajęcia z zakresu komunikacji strategicznej dla klasy drugiej LO Oddziału Przygotowania Wojskowego. Przedmiotowe zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawiciela jednostki patronackiej z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej i obejmowały zagadnienia:

  • definicja, składniki i zagrożenia środowiska informacyjnego;
  • zagrożenia w środowisku informacyjnym, w tym w cyberprzestrzeni, sposoby identyfikowania i przeciwdziałania dezinformacji;

Czytaj więcej: Pilotaż z zakresu komunikacji strategicznej