ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W dniach 10 - 12 stycznia troje uczniów klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego wzięło udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa” osiągając bardzo dobry wynik. Turniej został przeprowadzony on-line.

Każdy uczestnik odpowiadał na 50 pytań, mając ograniczony czas odpowiedzi - 1 minutę na jedno pytanie. Udział w konkursie był poprzedzony kursem w formie samokształcenia. Kadeci mieli dostęp do materiałów szkoleniowych, prezentacji, przykładowych quizów na Platformie e-Learningowej Legii Akademickiej.

Czytaj więcej: „EkstraKLASA Wojskowa”

W ramach obchodów Naodowego Święta Niepodległości Ministerstwo Obrony Narodowej zorganizowało „Dzień szacunku dla munduru” zapraszając do 103 jednostek wojskowych w całym kraju. Liczba nie przypadkowa, bowiem w tym roku obchodzimy właśnie sto trzecią rocznicę odzyskania niepodległości. Kadeci klasy II LO Oddziału Przygotowania Wojskowego przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie odwiedzili jedną z nich tj. 22. Wojskowy Ośrodek Kartograficzny w Komorowie zwiedzając Salę Tradycji, gdzie znajduje się wystawa mundurów wojskowych.

Czytaj więcej: Dzień szacunku dla munduru

11 Listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to doskonały czas, aby przypominać i pamiętać o tych, którzy oddali życie w jej obronie. Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości miały przypomnieć nam postać Stanisława Wróbla „Jaskółki”. Gospodarzem obchodów była Szkoła Podstawowa Nr 3 w Wyszkowie, która otrzymała imię tegoż bohatera. Podczas uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w Rybienku Leśnym, został poświęcony sztandar tej szkoły, następnie uroczystość kontynuowana była  na terenie szkoły. Odsłonięta została tablica upamiętniająca patrona szkoły.

Naszą szkołę reprezentowała delegacja, w skład której wchodził: poczet sztandarowy (klasa II OPW), warta honorowa przy tablicy pamiątkowej (kadeci klas III LBP g oraz III LBP p), pani dyrektor Monika Kluczek, panie wicedyrektor: Małgorzata Szewczyk i Justyna Radau oraz nauczyciele Monika Lipka i Andrzej Grajczyk.

Czytaj więcej: Wyszków pamięta o swych Bohaterach

 Powoli staje się już tradycją, że na zaproszenie naszych sąsiadów tj. Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wyszkowie wspólnie obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości oraz Święto tej Szkoły. Uczniowie i nauczyciele na ten dzień przygotowują wiele różnego rodzaju przedsięwzięć, które pozwalają na wspólną radość ze świętowania dla Niepodległej. W programie uroczystości zostaje także ujęty pokaz umiejętności przygotowany przez kadetów oddziału przygotowania wojskowego naszej szkoły dla klas ósmych i laureatów konkursów, jakie w tym dniu się odbyły.

Czytaj więcej: Świętujemy po sąsiedzku 

 4 oraz 9 listopada przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie spotkali się z młodzieżą naszej szkoły. Podczas spotkań uczniowie zostali zapoznani z ofertą uczelni wojskowych oraz zostały przybliżone informacje dotyczące naboru do ochotniczych form służby wojskowej w Siłach Zbrojnych RP.
Służba kandydacka. Jeżeli myślisz o studiach wojskowych, to zainteresuj się ofertą: 

Czytaj więcej: Oferta Wojska Polskiego dla młodzieży 

 11 listopada będziemy obchodzić sto trzecią rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.
Z okazji nadchodzącego Święta odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony tej rocznicy oraz ślubowanie na sztandar kadetów klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego. To wyjątkowy moment dla historii naszej szkoły oraz samych uczniów. Jest to pierwszy rocznik kadetów, którzy za zgodą starostwa powiatowego w Wyszkowie i dzięki decyzji Ministra Obrony Narodowej z sierpnia 2020 roku mają możliwość kształcenia się w zakresie edukacji wojskowej według programu nauczania dla OPW.

Czytaj więcej: „Jest Polska i są obowiązki wobec Polski” 

 Od 1991 r. w Wyszkowie tuż przed Dniem Wszystkich Świętych organizowany jest przez sierż. rez. Andrzeja Grajczyzka „Marsz Pamięci” - odwiedzane są groby poległych w obronie Ojczyzny. Marsz łączy różne wyszkowskie środowiska. W tym roku wzięła udział rekordowa liczba osób – 61, w tym kadeci i nauczyciele III LO im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie, młodzież z grupy streetworkingowej „Grajcyli Skład”, sportowcy i trenerzy z wyszkowskich klubów sportowych, samorządowcy, przedstawiciel WKU oraz mieszkańcy Wyszkowa.

Czytaj więcej: Wyszkowski „Marsz Pamięci”