ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

22 stycznia obchodziliśmy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. W tym dniu z inicjatywy Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie pod patronatem Gminy Wyszków, Powiatu Wyszkowskiego oraz parafii św. Idziego zostały zorganizowane obchody rocznicy wybuchu powstania. Na terenie parafii św. Idziego w alei pamięci zostały odsłonięte tablica oraz kapliczka powstańcza poświęcone pamięci bohaterom walki o niepodległość naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej: „Żołnierska Pamięć. Wdzięczni Bohaterom - Powstańcom Styczniowym”

Dzień szkoleniowy dla kadetów klas II i III LO OPW pod kierunkiem instruktorów z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej. Tematem zajęć było: działanie podczas marszu, szyki marszowe i patrolowe, wykonywanie marszu w działaniach taktycznych, działanie w rejonie ześrodkowania podczas realizacji zadania bojowego oraz survival - techniki budowy, rozpalania i wykorzystania ognisk survivalowych.

Czytaj więcej: Wojskowy dzień szkoleniowy

Po uroczystości „Wszystkich Świętych” w parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie od kilku lat odprawiana jest msza św. w intencji zmarłych nauczycieli i osób związanych z oświatą. Tradycyjnie gromadzą się licznie przedstawiciele wyszkowskich szkół i przedszkoli wraz z pocztami sztandarowymi. Podczas mszy św. delegacje poszczególnych szkół odczytują nazwiska zmarłych pracowników następnie zapalany jest symboliczny znicz.

Czytaj więcej: Pamięć o tych, którzy odeszli

W tym roku obchodzimy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony tej rocznicy oraz ślubowanie na sztandar kadetów klas: drugiej i pierwszych Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego. Był to również wyjątkowy moment w historii naszej szkoły, ponieważ w tym dniu Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” zostało odznaczone medalem „Pro Patria” „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej” przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Pana Ministra Jana Józefa Kasprzyka. Wyróżnieni zostali również ks. kan. dr Zdzisław Golan, proboszcz sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie oraz pan Ireneusz Elward nauczyciel historii. Okolicznościowe medale wręczyła pani Magdalena Sawka - Radca Szefa Urzędu.

Czytaj więcej: Medal „Pro Patria” dla CEZiU

Kadeci klas drugiej i trzeciej OPW wzięli udział w szkoleniu praktycznym poprowadzonym przez instruktorów 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej.
Tematyka szkolenia obejmowała zasady bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką, praktyczne elementy BLOS, przyjmowanie postaw strzeleckich oraz wykonywanie łącznych czynności przy strzelaniu a także nauka celowania przy wykorzystaniu urządzenia szkoleniowo - treningowego. 

Czytaj więcej: Szkolenie dla kadetów klas wojskowych