ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W styczniu br. rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „EkstraKlasa Wojskowa 2024” z zakresu wiedzy z przygotowania wojskowego. Kadeci naszej szkoły rywalizację w ramach tego konkursu rozpoczęli 6 stycznia. Najlepszy wynik osiągnęli: Bartosz Pudłowski kl. III OPW, Oskar Chmiel kl. I OPW „a” oraz Wiktoria Żołędowska kl. I OPW „b”. 15 lutego miał miejsce etap rejonowy na trenie Wojskowego Centrum Rekrutacji w Wyszkowie. Nasza trójka zajęła I miejsce i tym samym awansowała do etapu wojewódzkiego, który będzie miał miejsce w kwietniu. Opiekunem był mjr rez. Marek Wiśniewski. 

Już trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Czytaj więcej: „EkstraKlasa Wojskowa 2024”

Na zaproszenie Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie kadeci klas II i III LO OPW wraz z pocztem sztandarowym biorą udział w cyklu nagrań edukacyjnych z „Ceremoniału Wojskowego Sił Zbrojnych RP”. Za nami pierwszy dzień nagrań z symulacji udziału uczestników i pocztu sztandarowego w uroczystości odbywającej się w świątyni tj. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Kadeci byli szkoleni z ceremoniału pocztu sztandarowego przez żołnierzy z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Przygotowywany przez WCEO materiał ma charakter edukacyjny i będzie promowany na stronach Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Dowództwa Garnizonu Warszawa. 

Czytaj więcej: Ceremoniał Wojskowy Sił Zbrojnych RP

Od listopada 2023 r. mamy możliwość korzystania z nowej hali sportowej. Na terenie obiektu oprócz zajęć lekcyjnych odbywają się również imprezy masowe. Przy ich organizacji nieoceniona jest obecność kadetów klas wojskowych, którzy późnym popołudniem lub w sobotę służą swym wsparciem i pomocą. Kadeci byli obecni m.in. podczas koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej oraz koncertu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. 

Za pomoc i wsparcie ogromne DZIĘKUJEMY!

Czytaj więcej: Nowa hala, nowe możliwości i wyzwania

Kadeci klas wojskowych trenują umiejętności strzeleckie pod okiem instruktorów przygotowania wojskowego na nowej strzelnicy pneumatycznej na terenie naszej szkoły. Na początek broń krótka i zajęcia ćwiczeniowe klasy II LPW. Strzelnica powstała w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej pt. „Strzelnica w powiecie 2023” oraz Powiatu Wyszkowskiego.

Czytaj więcej: Nowa strzelnica, nowe możliwości 

29 listopada odbyła się uroczystość, która była niemal kropką kończącą zdanie na kolejnej stronie historii Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ,,Kopernik’’.
W tym dniu oficjalnie została otwarta hala sportowa na miarę XXI wieku. Na uroczystość przybyli liczni goście, w tym poseł Rzeczpospolitej Polskiej pan Henryk Kowalczyk, Starosta Powiatu Wyszkowskiego pan Wojciech Kozon, wicestarosta pan Leszek Marszał, burmistrz Wyszkowa pan Grzegorz Nowosielski, Członek Zarządu Samorządu Województwa Mazowieckiego pani Elżbieta Lanc, wójtowie ościennych gmin, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele Rady Powiatu i inni szacowni goście. Obiekt został poświęcony przez proboszcza sanktuarium Świętego Idziego w Wyszkowie ks. dr. Zdzisława Golana. 

Czytaj więcej: "Jeżeli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć."

"W sytuacjach trudnych i niebezpiecznych to wytrwałość prowadzi nas do zwycięstwa." Nelson Mandela
Kadeci z klasy IV LO Oddziału Przygotowania Wojskowego powoli finalizują szkolenie w zakresie przygotowania wojskowego. Zgodnie z programem odbył się pięćdziesięciogodzinny obóz szkoleniowy zorganizowany na terenie i przez 1. Warszawską Brygadę Pancerną w Wesołej. To jeden z głównych punktów w procesie szkolenia uczniów szkół średnich objętych programem MON.

Czytaj więcej: W sytuacjach trudnych i niebezpiecznych to wytrwałość prowadzi nas do zwycięstwa

Kadeci klas drugich Oddziału Przygotowania Wojskowego podjęli się nie lada wyzwania … otóż wzięli udział w biegu „PANCERNA 4” na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej. Stanęli do równej rywalizacji z żołnierzami zawodowymi, studentami uczelni wojskowych i uczniami innych szkół, które prowadzą klasy wojskowe. Ogólnie wystartowało 37 drużyn. Nasze trzy drużyny reprezentowały wyrównany poziom i uplasowały się na mecie po środku stawki. Były to dla nas pierwsze zawody tej rangi i ostateczny wynik uważamy za bardzo dobry. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali osobiste gratulacje od Dowódcy 1. WBPanc. gen. bryg. Artura Kozłowskiego. 

Czytaj więcej: Bieg „PANCERNA 4”