ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

21 września trzy drużyny sześcioosobowe z klas wojskowych wzięły udział w zawodach sportowo - obronnych VI Pętla Taktyczna GROM zorganizowanych przez FUNDACJĘ NIZAPOMNIANI. Zawody odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM GRUP w Czerwonym Boże.
Drużyna w składzie: Adrian Roguski, Oliwia Tolak, Jakub Cyrych, Anna Kaczmarczyk, Paweł Kulesza oraz Oliwia Kołodziejczyk zajęła III miejsce pokonując trasę 2:26:57 s. Pozostałe drużyny uklasowały się na bardzo dobrym 10 i 12 miejscu.

Czytaj więcej: VI Pętla Taktyczna GROM i podium dla CEZiU

15 sierpnia to rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 roku oraz Święto Wojska Polskiego. Uroczystości miejskie rozpoczęły się mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym w intencji Ojczyzny oraz Wojska Polskiego. Po mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik upamiętniający Polaków pomordowanych przez czerezwyczajkę bolszewicką. W tym miejscu został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego oraz hymn Wojska Polskiego.

Czytaj więcej: Rocznica „Cudu nad Wisłą”

1 sierpnia obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Gdy o godz. 17.00 zawyły syreny, mieszkańcy Wyszkowa zatrzymali się, aby w skupieniu oddać hołd Bohaterom tamtych tragicznych wydarzeń. W centrum miasta przy pomniku Gloria Victis w obecności pocztów sztandarowych przedstawiciele środowisk samorządowych, stowarzyszeń, szkół, organizacji i środowisk lokalnych Wyszkowa złożyli kwiaty i zapalili znicze. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, pani dyrektor, nauczyciele i kadeci klas wojskowych.

Czytaj więcej: Hołd powstańcom warszawskim

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” wybuchło powstanie warszawskie. Do walki o wolność stanęło 40 - 50 tysięcy młodych mężczyzn i kobiet. Chwycili za broń po prawie pięciu latach niemieckiego terroru. Naszym zadaniem jest o nich pamiętać. PAMIĘTAMY!

Czytaj więcej: Chwycili za broń, by walczyć o wolną stolicę i wolną Polskę

16 lipca 2022 r. 61 ochotników z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej na Placu Miejskim w Wyszkowie. Przysięga zakończyła szkolenie podstawowe przeprowadzone w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Wśród składających przysięgę znaleźli się również uczniowie naszej szkoły z klas technicznych.
Podczas uroczystości pokaz swoich umiejętności zaprezentowali kadeci klas wojskowych przygotowani pod kierunkiem naszych instruktorów Andrzeja Grajczyka oraz Andrzeja Nowaka.

Czytaj więcej: Przysięga WOT i pokaz klas wojskowych

Przypominamy, że w dniu 30 czerca br. o godz. 9.00 przypada drugi termin dla kandydatów, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie mogli przystąpić do prób sprawności fizycznej w pierwszym terminie.

Zapraszamy 

9 czerwca kandydaci do klasy I LOOddziału Przygotowania Wojskowego przeszli próbę sprawności fizycznej.
Test sprawności fizycznej został przeprowadzony w formie prób określających poziom rozwoju zdolności motorycznych: siły, wytrzymałości i szybkości.
Sprawdzian obejmował następujące próby sprawnościowe dla dziewcząt: zwis na drążku o ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10x10 oraz bieg na 800 m. Natomiast dla chłopców sprawdzian obejmował próby: podciąganie na drążku, bieg wahadłowy 10x10 i bieg na 1000 m.
Wszystkim Kandydatom przystępującym do próby sprawnościowej gratulujemy osiągniętych wyników i życzmy powodzenia w zakwalifikowaniu się do klasy wojskowej.
WYNIKI TESTU będą zamieszczone w systemie w poniedziałek.

Czytaj więcej: Test sprawności fizycznej dla kandydatów do OPW