ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W ramach projektu „Dobre kompetencje – lepszy start” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” przeprowadzone zostały zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego i języka niemieckiego z wykorzystaniem TIK, a także warsztaty kształtujące umiejętności uniwersalne z wykorzystaniem TIK, pt. „Trening kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów” , „Jak być innowacyjnym i twórczym?”, a także „Skuteczne metody uczenia się”.

Uczniowie podzieleni na 10 osobowe grupy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych oraz ćwiczeniach warsztatowych. Dzięki spotkaniom mieli okazję utrwalić wiedzę i umiejętności, wyrównać ewentualne braki, bliżej poznać samych siebie oraz nauczyli się przełamywania barier w ramach komunikacji interpersonalnej.

Treści związane z realizacją np. zajęć ”Skuteczne metody uczenia się” zwiększyły zainteresowania uczniów technikami zapamiętywania, a także metodami aktywizującymi. Warsztaty „Trening kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów” dały szansę uczniom na odnalezienie w sobie motywacji do nauki,  tworzenia nowych pomysłów oraz przekształcania inspiracji w konkretne rozwiązania. Poprzez wspólne zaangażowanie na zajęciach „Jak być innowacyjnym i twórczym?” uczestnicy poznali techniki szybkiego pobudzania swojej kreatywności, a także nauczyli się wyzwalać myślenie innowacyjne i twórcze. Podczas zajęć uczniowie stosowali różnorodne pomysły oraz oryginalne rozwiązania danego problemu. Efektem ich pracy jest widoczna, zwiększona otwartość na zmiany i chęć tworzenia pomysłów z nowymi rozwiązaniami. Podczas zajęć uczniowie wykorzystywali technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) które są niezbędne do życia i pracy w społeczeństwie informacyjnym.