ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Kopernik wita BN 2024 gotowa

bn2024

13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli: mjr Artur Grabowski przedstawiciel 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, ppłk Leszek Wieczorek Wojskowy Komendant Uzupełnień w Wyszkowie, mł. bryg. mgr inż. Marek Krzyżański Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, ks. kan. dr Zdzisław Golan, Wiesław Deptuła Przewodniczący Rady Rodziców, licznie przybyli rodzice, a także goście specjalni - dzieci z Przedszkola Integracyjnego Nr 4 w Wyszkowie wraz z nauczycielami.

Apel rozpoczął się od złożenia przez dowódcę uroczystości uczennicę kadeta Annę Kuleszę meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości. Meldunek przyjęła pani dyrektor Grażyna Kalinowska. Następnie został odśpiewany hymn państwowy. Po powitaniu gości przez panią dyrektor uczniowie klasy pierwszej LO Bezpieczeństwo Publiczne złożyli uroczyste ślubowanie. Wyróżnionymi złożeniem ślubowania na sztandar zostali uczniowie: Jaszewski Kacper, Prabucka Urszula, Stankiewicz Wiktor, Święch Klaudia. Dowódcą pocztu sztandarowego była uczennica kadet Natalia Stopka, chorążym uczeń kadet Przemysław Białousz, asystującym uczennica kadet Adriana Wiśniewska.

Następnie przemówienie okolicznościowe do zebranych skierowała Dyrektor CEZiU "Kopernik" pani Grażyna Kalinowska, odnosząc się do rangi i znaczenia obchodzonego święta. „Święto narodowe jest doskonałym momentem do wyrażenia czci wszystkim bohaterom i wielkim postaciom, które w tej krwawej historii nie ugięli się w walce. Duch patriotyzmu, jak i pamięć o wydarzeniach sprzed stu lat, muszą być stale podtrzymywane i pielęgnowane - czego przykładem jest dzisiejsza uroczystość szkolna.”

Tradycją naszej szkoły jest, że z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas LO Bezpieczeństwo Publiczne, Rozkazem szkolnym, otrzymują awanse i wyróżnienia za dotychczasowe zaangażowanie w wypełnianie obowiązków ucznia klasy mundurowej oraz reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym. Awansowani zostali do stopnia młodszego kadeta: Alan Falba, Michał Oniszk i Daniel Śliwka; do stopnia kadeta: Cezary Książak; do stopnia starszego kadeta: Przemysław Białousz, Anna Kulesza, Natalia Stopka, Damian Szatanek, Adriana Wiśniewska i Aleksandra Wróbel.

Na wniosek wychowawców klas mundurowych oraz trenera Andrzeja Grajczyka dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne - Grażyna Kalinowska wyróżniła nagrodą rzeczową za dotychczasowe zaangażowanie w wypełnianie obowiązków ucznia klasy mundurowej oraz reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym, następujących uczniów:

Klasa III LBP - Przemysław Białousz, Kinga Górka, Cezary Książak, Anna Kulesza, Zofia Skoczeń, Natalia Stopka, Damian Szatanek, Adriana Wiśniewska, Aleksandra Wróbel.

Klasa II LBP - Alan Falba, Julia Cal, Maria Kukwa, Igor Kopania, Jakub Mikołajczyk, Aleksandra Mróz, Michał Oniszk, Sandra Podbielska, Alicja Sarnacka, Katarzyna Stępkowska, Weronika Szulecka, Daniel Śliwka, Maria Tomczak, Kamil Woźnica.

Klasa I LBP - Sandra Panasewicza, Wiktor Stankiewicz, Klaudia Święch.

Podsumowane zostały również wyniki Szkolnego konkursu na najlepsze wykonanie hymnu narodowego i hymnu szkoły. Wyróżnione zostały następujące klasy: I miejsce klasa III LBP, II miejsce klasa II TS i III miejsce klasa II TL.

Po raz drugi w tym roku odbył się konkurs dla wszystkich uczniów pt. „BIAŁO – CZERWONI”, który polegał na wyrażeniu swego przywiązania do barw biało – czerwonych oraz radości z obchodzonego święta poprzez wygląd zewnętrzny. Konkurs wygrała klasa II TS i I TL.

Dwudziestu czterem uczniom klas Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne zostały wręczone zaświadczenia ukończenia podstawowego szkolenia spadochronowego przeprowadzonego przez Szkołę Spadochronową Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu Dużym, w ramach programu finansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Uczniowie wykonali w pełni samodzielne skoki spadochronowe na wysokości 1000 m z samolotu AN - 2.

W drugiej części akademii uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym zaśpiewane zostały popularne pieśni legionowe i patriotyczne m.in. „Ułani, ułani”, „Dziś idę walczyć-Mamo!”, „Żurawiejki” itp. Wyrecytowane zostały również wiersze:  "Wstań moja Polsko" przez uczniów klasy I TPS - Beniamina Lewandowskiego i Bartka Warpasa, "Ponad 100 lat" zaprezentowała Weronika Gaszczyńska, wiersz "Ojczyzno" wyrecytowała Monika Koczara z I TL. Do wspólnych obchodów włączyły się dzieci z Przedszkola Integracyjnego Nr 4 prezentując ciekawy występ artystyczny.

Dla utrwalenia obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i utrwalenia tak ważnych obchodów wśród społeczności naszej szkoły została odsłonięta tablica i posadzony „Dąb Niepodległości”. Obchodom święta towarzyszyła  wystawa odznaczeń i medali żołnierzy polskich od roku 1920 pt. „Męstwo i chwała Polaków” przygotowana przez pana Pawła Różańskiego.

Apel poprowadziły uczennice Aleksandra Wróbel oraz Wiktoria Pobudkiewicz uczennice klas LO Bezpieczeństwo Publiczne.