„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”

przysłowie słowackie

Pod takim hasłem obchodziliśmy w ubiegłym tygodniu Europejski Dzień Języków obcych. To nasze wspólne święto - nauczycieli języków obcych, uczniów oraz wszystkich, dla których odrębność językowa i kulturowa są pasją i wyzwaniem na przyszłość. Można było się wiele nauczyć. Tym razem inaczej, bo już nie siedząc w ławce. Stoisko z prasą i literaturą, gazetki, flagi, plakaty z ciekawostkami i wiele innych atrakcji czekało na uczniów naszej szkoły.

W Szkolnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej pierwsze miejsce zajęła Alicja Sarnacka kl. II LBP, drugie miejsce Patryk Jarczewski kl. II TS, a trzecie Michał Deptuła kl. III TL. Natomiast w konkursie kulturoznawczym „Niemcy bez tajemnic” pierwsze miejsce zajęli: Damian Augustyniak kl. I TL i Paweł Nasiadko kl. II TPS, drugie miejsce Albert Wielądek kl. I TPS i Bartosz Rycerz kl. I TL, a miejsce trzecie Jakub Wdowiński kl. II TPS.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła sią zabawa w poszukiwanie kodów QR. Na pierwszych dwudziestu uczestników czekały słodkie niespodzianki. Uczniowie chętnie rozwiązywali quizy na platformach edukacyjnych i w programach „Kahoot” oraz „Quizlet”. Uczennice klasy drugiej wykonały według własnego pomysłu koszulki promujące Europejski Dzień Języków.

Bardzo ciekawym elementem lekcji były filmy, gry i zabawy językowe. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych plakatów kulturoznawczych np.: „made in…”. Przez cały dzień towarzyszyła nam muzyka.

Dziękujmy nauczycielom za zorganizowanie w tym dniu tak wielu przedsięwzięć, a uczniom za ich zaangażowanie i kreatywność.

Mamy już nowe pomysły na przyszły rok! Do zobaczenia!