kondolekcje

cichociemni1

Uczniowie CEZIU „Kopernik” uczcili pamięć formacji Cichociemnych-polskich spadochroniarzy szkolonych w Wielkiej Brytanii do zadań specjalnych i przerzucanych drogą lotniczą do okupowanego kraju. Stanowili elitę Polskich Sił Zbrojnych.
    25 lutego odbył się apel klas mundurowych poświęcony 75 rocznicy pierwszego zrzutu Cichociemnych na okupowane polskie terytorium. Podczas apelu miała miejsce ceremonia ślubowania na sztandar uczniów klasy pierwszej LO Bezpieczeństwo Publiczne, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole w drugim semestrze.

Był to niewątpliwie również ważny dzień dla uczniów, którzy otrzymali pierwszy stopień awansu – młodszego kadeta. Awans na kolejne stopnie jest uhonorowaniem określonych postaw, zaangażowania w wykonywanie obowiązków służb mundurowych oraz wyników w nauce na podstawie regulaminu klas mundurowych. Stopień młodszego kadeta otrzymało 15 uczniów. Mianowania dokonała dyrektor Grażyna Kalinowska wraz z wychowawcami. Szczególne podziękowania od dyrekcji otrzymał szkolny oddział OS „Uzi”. Uczniowie systematycznie prezentują swoje umiejętności np. na wiosennych spotkaniach z wojskiem. Ostatnio prezentowali ponadprzeciętne umiejętności w lokalnym konkursie „Super talent Wyszkowa”.
 W apelu uczestniczył przedstawiciel WKU w Wyszkowie mjr Dariusz  Żerek, dyrekcja szkoły, wychowawcy klas mundurowych oraz wszystkie klasy mundurowe.