kondolekcje

W dniach 4-5 listopada 2017 r. Wolontariusze CEZiU „Kopernik” ponownie uczestniczyli w szkoleniu „Młody Lider, niepełnosprawność – wspólna sprawa”. Celem projektu jest przekazanie wiedzy dotyczącej niepełnosprawności jako zjawiska społecznego, osiągnięć osób niepełnosprawnych, ich możliwości samorozwoju oraz, co najważniejsze, kształtowanie postawy tolerancji i zmiany świadomości utartych stereotypów i postaw wśród młodych ludzi względem osób, zjawiska i otoczenia związanego z niepełnosprawnością połączonej ze wzmacnianiem aktywności społecznej młodzieży.

Projekt przewiduje wydanie w formie papierowej oraz elektronicznej dwóch specjalnych edycji miesięcznika „Młody Lider”. Wskazany wcześniej miesięcznik jest redagowany i tworzony przez młodych ludzi, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mieszkających w powiecie legionowskim oraz powiatach sąsiednich (wołomińskim, nowodworskim i wyszkowskim).

Kampania zostanie oparta, w głównej mierze, o przekaz stworzonych w ramach realizacji projektu 15 artykułów dotyczących pogłębionej analizy niepełnosprawności tj. charakterystyki niepełnosprawności jako zjawiska społecznego, indywidualnych doświadczeń i osiągnięć osób niepełnosprawnych oraz relacji osób pracujących na rzecz środowiska  niepełnosprawnych, w tym nauczycieli, działaczy społecznych, rodziców, wolontariuszy, jak również opisów negatywnych zjawisk dyskryminacji, w tym nieświadomych i tych wynikających z zachowań  społecznych.