2ciemne.jpg

INFORMACJA O UROCZYSTOŚCIACH POGRZEBOWYCH PONIŻEJ:

eKlepsydra

24 września w Porębie odbyły się uroczystości o charakterze kulturalno-historycznym związane z upamiętnieniem pobytu mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, zorganizowane przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego, Wójta Gminy Brańszczyk oraz proboszcza Parafii rzymsko-katolickiej pw. św. Barbary w Porębie.

Obchody rozpoczęły się uroczystym koncertem piosenki żołnierskiej pt. „Niepokonanej pieśni i ballady” w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego. Po uroczystej mszy św. złożono kwiaty pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi „Hubalowi” oraz żołnierzom AK. Następnie wszyscy zgromadzeni w asyście szwadronu mjr Dobrzańskiego przemaszerowali na plac przy plebanii, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Ciekawą częścią programu była inscenizacja batalistyczna oraz pokaz kawaleryjski przygotowany przez 3 Szwadron 1 Pułku Ułanów Krechowieckich z Białegostoku.

W obchodach patriotycznych wzięły udział licznie zgromadzone poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń i instytucji, przedstawiciele Stowarzyszenia „Wiza 1939”, członkowie grupy rekonstrukcyjnej, goście oraz okoliczni mieszkańcy. Wśród wystawców swoją ofertę edukacyjną prezentowała nasza szkoła. Uczestnicy obchodów mogli wziąć udział w konkursie wiedzy patriotycznej z nagrodami prowadzonym przez uczennice klasy I LBP, zobaczyć pokaz musztry przygotowany przez uczniów klasy II LBP, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej od uczniów klasy III LBP b.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia, firmie Woj-pol za pomoc w przygotowaniu stanowiska prezentującego naszą szkołę.