23.05.2017r. młodzież z klasy II LBPb oraz chętni uczniowie z innych klas odbyli wycieczkę tematyczną, przyrodniczą do Ogrodu Botanicznego PAN - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie oraz do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Pogoda nam sprzyjała.

W Powsinie urzekły wszystkich przepięknie kwitnące azalie i rododendrony, wśród których młodzież chętnie pozowała do zdjęć. Byliśmy też w oranżerii ogrodu, gdzie zobaczyliśmy owocujące cytrusy: cytryny, mandarynki i pomarańcze. Widzieliśmy również ananasy i kawę. Młodzież poznała z bliska rośliny owadożerne: rosiczki, muchołówki, kapturnice i dzbaneczniki oraz roślinność górską i wodną. Pani przewodnik pokazała nam bogactwo kaktusów.

Następnie uczniowie z opiekunami panią Anną Gładkowska, panią Jadwigą Ludwiniak i panią Grażyną Zioła odbyli wycieczkę po Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie bacznie przyglądali się:  lwom, żyrafom, nosorożcom, małpom, słoniom i niedźwiedziom polarnym. Ciekawość  zaprowadziła młodzież do bezkręgowców - pajęczaków, a niektórzy zazdrościli nosorożcom kąpieli.

Wszyscy uczniowie klasy II LBPb oraz kilku uczniów z klas pierwszych przygotowało krótkie prezentacje zwierząt, które zostały przedstawione grupie w trakcie zwiedzania zoo. Za swoje zaangażowanie zostali docenieni przez nauczyciela ocenami z biologii.

Humor dopisywał nam przez cały czas trwania wycieczki.

Oto kilka zdjęć z tej wycieczki: