25 kwietnia 2017r. uczniowie CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie uczestniczyli w XIV edycji Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W ramach programu uczniowie odbyli jednodniową praktykę na wybranym stanowisku pod opieką opiekuna/konsultanta.

Młodzież miała szansę zapoznania się ze specyfiką wykonywania danego zawodu, zgodnego z jej  zainteresowaniami i  zweryfikowania wyobrażeń o stanowisku pracy z rzeczywistością,  przełożenia w praktyce dotychczasowo zdobytej wiedzy szkolnej. Kontakt ze środowiskiem pracy pozwolił na zdobycie kolejnego doświadczenia, a przez to lepsze przygotowanie się do wejścia na rynek pracy.

W inicjatywie wzięło udział 54 uczniów z klas technikum i liceum. Mieli możliwość uczestniczenia w praktykach w wyszkowskich firmach i instytucjach, takich jak: Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie, Państwowa Straż Pożarna w Wyszkowie, Rotrans, Quad/Graphics, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wyszkowie, Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie, POMEL, Gym4u. Uczniowie pozytywnie ocenili udział w wydarzeniu, podkreślając otwartość z jaką się spotkali oraz rzetelną wiedzę jaką im przekazano na temat wybranych przez nich stanowisk pracy.

Wszystkim instytucjom, firmom i zakładom pracy dyrekcja i społeczność szkolna  oraz nauczyciele odpowiedzialni za organizację przedsięwzięcia: pani Joanna Pujer, pani Agnieszka Gołębiewska, pani Agata Krupa-Berbeć składają serdeczne podziękowania za współpracę.