W dniach 29-30 marca 2017r. w „Koperniku” odbyły się Dni Zawodowca.

Pierwszego dnia uczniowie z poszczególnych kierunków kształcenia przystąpili do konkursu o tytuł „Mistrza w danym zawodzie”. Konkurs składał się z dwóch etapów pisemnego i praktycznego, w których uczniowie wykonywali zadania typowe dla swojego zawodu. Do konkursu zgłosiło się 78 uczniów.

Tytuł „Mistrza w danym zawodzie” uzyskali:

1. Damian Chrzumnicki (klasa III) – technik elektryk,
  2. Sebastian Ślusarz (klasa III) – technik handlowiec,
  3. Jakub Puławski (klasa III) – technik informatyk,
  4. Kinga Dębska (klasa III) – technik logistyk,
  5. Patrycja Rogalska (klasa III)– technik organizacji reklamy,
  6. Adrian Kałuski (klasa III) – technik pojazdów samochodowych,
  7. Eryk Wiśniewski (klasa II) – technik spedytor.

Drugiego dnia odbył się konkurs na „Najbardziej kreatywny zespół zawodowy”, do którego przystąpiły 3 – osobowe zespoły, wyłonione podczas turnieju o tytuł ”Mistrza w danym zawodzie". W zespołach uczestniczyły osoby, które uzyskały największą ilość punktów w konkursie.

Na uroczystość finałową Dni Zawodowca przybyli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego  pan Adam Mróz i Naczelnik Wydziału Edukacji pan Krzysztof Arbaszewski,  których powitała wicedyrektor CEZiU ”Kopernik” pani  Natalia Szczerba. Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego pan Adam Mróz, w przemówieniu skierowanym do uczniów, podkreślił ważność kształcenia zawodowego i  propagowania pracy zespołowej przez organizatorów konkursu. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju o tytuł "Mistrza w danym zawodzie" czuwało jury w składzie:

1. wicedyrektor Natalia Szczerba,
  2. wicedyrektor Sylwia Kulesza,
  3. doradca zawodowy Agnieszka Gołebiewska.

Prowadzący uroczystość pani Joanna Czembrowska - nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych oraz pan Paweł Suchta - nauczyciel przedmiotów zawodowych elektrycznych  zadbali o zdrową rywalizację między drużynami. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązywanie łamigłówek wymagających logicznego myślenia i kombinacji matematycznych, których autorem był  pan Paweł Suchta. Najlepiej z zadaniami poradził sobie zespól reprezentujący technikum elektryczne, który tym samym zdobył tytuł „Najbardziej kreatywnego zespołu zawodowego”. Drugie miejsce uzyskał zespół z technikum logistycznego, trzecie miejsce zajął zespół z technikum pojazdów samochodowych.

Skład zwycięskich drużyn:

• I miejsce – technikum elektryczne (Damian Chrzumnicki - IIITE, Krzysztof Czarnecki - IITE, Kacper Siwek - IITE),
  • II miejsce – technikum logistyczne ( Kinga Dębska - IIITL, Paweł Ciskowski - IIITL, Mateusz Stańczak - IIITL),
  • III miejsce –technikum pojazdów samochodowych (Adrian Kałuski - IIITPS, Michał Koszewski - IIITPS, Karol Rozenek - IIITPS).

W czasie konkursów zorganizowanych w ramach Dni Zawodowca wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i skupieni podczas wykonywania zadań, wykazali się umiejętnością pracy zespołowej.

Uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursów nastąpi podczas uroczystości podsumowania stażu zawodowego, w ramach projektu Erasmus+ „Kompetentny uczeń kluczem do sukcesu zawodowego na europejskim rynku pracy”, w dniu 21.04.2017r.