14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji 14 i 15 marca w naszej szkole będziemy świętowali Dzień Matematyki. Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursach matematycznych.

1.  Dla klas trzecich technikum i szkoły zawodowej proponujemy warsztaty: „Tworzenie modeli krawędziowych brył”. Z każdej klasy trzeciej zapraszamy trzech uczniów (opiekun konkursu-Wioletta Zylbert -Malinowska).
  2. Klasom drugim technikum i liceum proponujemy udział w konkursie matematycznym –rozwiązywanie zadań zapisanych w języku angielskim z wykorzystaniem liczby Pi. Z każdej klasy drugiej zapraszamy dwóch uczniów (opiekun konkursu-Dorota Oleksiak).
  3. Uczniów klas pierwszych liceum i technikum zachęcamy do udziału w Turnieju Matematycznym –„Mistrz rzeczywistości”. Z każdej klasy pierwszej zapraszamy po dwóch uczniów (opiekun konkursu-Joanna Marzec).

Osoby chętne do udziału w poszczególnych konkursach zgłaszają się do swoich nauczycieli matematyki lub nauczycieli odpowiedzialnych za dany konkurs do dnia 10 marca. Tego dnia uczniowie klasy trzeciej technik informatyk przedstawią na korytarzu prezentację dotyczącą historii i ciekawostek o liczbie Pi.

O dokładnych terminach konkursu i numerach sal, w których będą się odbywały poinformujemy 13 marca.