Z 15 na 16 lutego obchodziliśmy 76 rocznicę pierwszego zrzutu cichociemnych do Polski. Uczniowie klas mundurowych uczcili pamięć tej formacji uroczystym apelem. Został odegrany Hymn Cichociemnych pt. „Modlitwa obozowa” następnie uczennica Dorota Kulesza przedstawiła krótki rys historyczny na temat tej formacji.

W drugiej części apelu pani dyrektor Grażyna Kalinowska wyróżniła nagrodą rzeczową uczniów, którzy mieli stuprocentową frekwencję na zajęciach edukacji obronnej. Apel poprowadzili Eryk Świercz i Angelika Sadowska. Pieśń okolicznościową o cichociemnych przygotował Paweł Mróz.

Cichociemni to legendarni spadochroniarze Armii Krajowej. Wywiad niemiecki, działający w Anglii, nie trafił na ich ślad. Nigdy wszyscy, a było ich 316 (w tym jedna kobieta), nie stanęli obok siebie na jednej zbiórce. Przygotowywali się do swoich misji w obozach treningowych w Wielkiej Brytanii. Przydomek cichociemni, właściwie oddaje charakter działań żołnierskiej elity przygotowywanej do cichego działania w mroku nocy. Na początku byli tak nazywani dlatego, że znikali ze swoich macierzystych jednostek nagle i cicho, w niewiadomym celu. Dziś, żywą pamięć o chwalebnych wyczynach tamtych żołnierzy podtrzymuje i godnie kontynuuje Grupa Reagowania Operacyjno – Mobilnego GROM.