dzienotwary2024

Symboliczne 100 dni przed egzaminem maturalnym uczniowie „Kopernika” zatańczyli, jak na tradycję przystało, studniówkowego poloneza. W magiczną styczniową noc, w Domu Weselnym "Sylwia" w Białymbłocie, na balu bawiło się 180 uczniów klas maturalnych. Na bal przybyli zaproszeni goście: wicestarosta pan Adam Mróz z małżonką, przewodnicząca Rady Rodziców CEZiU "Kopernik" pani  Marzena Ciemerych z małżonkiem, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie pani Agnieszka Krystman, dyrekcja CEZiU- pani Grażyna Kalinowska, pani Dorota Konopka, pani Sylwia Kulesza, pani Natalia Szczerba, grono pedagogiczne, rodzice oraz najważniejsze osoby tego wieczoru, czyli tegoroczni maturzyści.

Bal rozpoczął się przepięknym polonezem, zainaugurowanym i poprowadzonym przez dyrektor szkoły panią  Grażynę Kalinowską. Wśród tańczących poloneza nie zabrakło zacnych przybyłych gości: wicestarosty pana Adama Mroza, wicedyrektorów szkoły, pań: Sylwii Kuleszy, Doroty Konopki, Natalii Szczerby oraz wychowawców.

Zabierając głos, dyrektor szkoły, podkreśliła wagę egzaminu, który odbędzie się za 100 dni, w maju. Pogratulowała rodzicom uczniów „Kopernika”, wychowawcom i nauczycielom wspólnie osiągniętych sukcesów. Pani dyrektor ciepłymi słowami zwróciła się do wicestarosty pana Adama Mroza, któremu podziękowała za dobrą i sukcesywną współpracę na rzecz rozwoju szkoły. Równie miłe słowa do zebranych w sali balowej skierował wicestarosta pan Adam Mróz, który życzył wszystkim, by nie opuszczał ich duch Kopernika. Udanej zabawy życzyła maturzystom oraz gościom przewodnicząca Komitetu Studniówkowego pani Lidia Czestkowska, która na ręce  Dyrektor CEZiU "Kopernik" pani Grażyny Kalinowskiej przekazała czek na zakup sprzętu dydaktycznego do szkoły.

Przyszli maturzyści  złożyli podziękowania i wręczyli kwiaty gościom, wychowawcom i pedagogogom, którzy przez wszystkie lata spędzone w szkole zawsze profesjonalnie i z wielką życzliwością wspierali swoich wychowanków. W tym roku podziękowania przyjęli wychowawcy: pani Grażyna Bluszko, pani Katarzyna Buźniak, pani Anna Gładkowska, pani Sylwia Kulesza, pani Jadwiga Ludwiniak, pan Przemysław Ochmański, pan Rafał Salwin,  pan Jarosław Zalewski. Miłym i wzruszającym momentem były podziękowania dla rodziców wyrażone słowami piosenki „Cudownych rodziców mam”. Część oficjalną balu zakończył walc-dedykacja zatańczony przez wychowawców oraz dyrekcję CEZiU "Kopernik".

Bal, który trwał do białego śnieżnego rana przy muzyce granej przez DJ Canberra, bez wątpienia pozostanie w pamięci wszystkich uczestników na długie lata.

Dzięki uprzejmości naszej absolwentki Olgi Szulc, przedstawiciela Tuby Wyszkowa zapraszamy do galerii fotografii: