dzienotwary2024

Wigilia i Boże Narodzenie są jednymi z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze.

W tradycję naszej szkoły wpisuje się spotkanie opłatkowe klas mundurowych. Wśród zaproszonych gości byli Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie ppłk. Leszek Wieczorek oraz Szef Wydziału Rekrutacji WKU mjr Dariusz Żerek. Uroczysty apel rozpoczął meldunek szkolnego dowódcy plut. Eryka Świercza o gotowości klas do apelu. Po przyjęciu meldunku pani dyrektor Grażyna Kalinowska dokonała przeglądu klas oraz przywitała się z uczniami.

Następnie pani dyrektor przywitała gości oraz wszystkich uczestników spotkania opłatkowego i złożyła życzenia świąteczne i noworoczne. Później głos zabrał Komendant WKU ppłk. Leszek Wieczorek, który  zwrócił uwagę na szczególny charakter spotkania przedświątecznego ze względu na niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Podziękował młodzieży za zaangażowanie oraz życzył wszystkim, by święta upłynęły spokojnie i radośnie, w rodzinnej atmosferze. W dalszej części spotkania pan Jarosław Zalewski odczytał słowa ewangelii i poprowadził modlitwę przed dzieleniem się opłatkiem. Po modlitwie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę pt.: „Wśród nocnej ciszy”, a Kamila Soliwoda i st. szer. Paweł Mróz zaśpiewali piosenki świąteczne i  wprowadzili wszystkich w klimat nadchodzących świąt. Dzielenie się opłatkiem symbolicznie rozpoczęli pani dyrektor Grażyna Kalinowska i uczeń plut. Eryk Świercz.

Spotkanie opłatkowe poprowadziła uczennica kap. Angelika Sadowska.