Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

Wolontariusze CEZiU "Kopernik" w grudniu uczestniczyli w różnych świątecznych akcjach.

6 grudnia odwiedzili wyszkowskie Przedszkole Nr 1. Mikołaj wraz ze śnieżynkami rozdawał prezenty, sprawdzał u przedszkolaków znajomość wierszyków i piosenek, bawił się z nimi. Słodkie upominki sprawiły dzieciom dużo radości. W rolę Mikołaja wcielił się uczeń klasy IV TI J.Szczepański, śnieżynki odegrały S.Rzepkowska i M.Marchewka z klasy II TL.

16 grudnia wolontariusze pomagali przedszkolakom w ubiorze choinki postawionej na placu przy fontannie na ul. gen. Józefa Sowińskiego. Wolontariusze przebrani za Mikołajów i śnieżynki bawili się z przedszkolakami, śpiewali kolędy, tańczyli i rozdawali prezenty. Wielką atrakcją dla dzieci był wolontariusz przebrany za misia, który ubierał choinkę i bawił przedszkolaków.

Wolontariusze, jak co roku, uczestniczyli również w Miejskiej Wigilii, która odbyła się  18 grudnia. Z chęcią pomogli Klubowi Przyjaciół Wyszkowa w obsłudze Wigilii. Śpiewali kolędy, rozdawali opłatki i wigilijne specjały: pierogi, kapustę, rybę, ciasto, słodycze. Wigilia na placu przy fontannie na ul. gen. Józefa Sowińskiego trwała 2 godziny. Kolędy śpiewał chór nauczycieli.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za udział w świątecznych akcjach.