Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

10 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji został zorganizowany uroczysty apel. W uroczystości uczestniczyli ks. kan. dr Zdzisław Golan, przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie, kpt. mgr inż. Marcin Turowski przedstawiciel KP PSP w Wyszkowie, podinsp. Tomasz Marcinkiewicz przedstawiciel KPP w Wyszkowie, a także goście specjalni - dzieci z Przedszkola Integracyjnego Nr 4 w Wyszkowie wraz z nauczycielami. Apel rozpoczął się od złożenia przez dowódcę uroczystości st. kpr. Eryka Świercza meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości. Meldunek  przyjęła pani dyrektor Grażyna Kalinowska.

Po powitaniu gości przez panią dyrektor uczniowie klasy pierwszej LO Bezpieczeństwo Publiczne złożyli uroczyste ślubowanie. Wyróżnionymi złożeniem ślubowania na sztandar zostali uczniowie: Przemysław Białołusz, Mariusz Badowski, Natalia Kuchta i Natalia Osińska. Dowódcą pocztu sztandarowego był uczeń kadet Piotr Rekus, chorążym uczeń kadet Paweł Pobudkiewicz, asystującym uczeń kadet Klaudia Kujawska. Po ślubowaniu błogosławieństwa uczniom udzielił ks. kan. Zdzisław Golan.

Następnie przemówienie okolicznościowe do zebranych skierowała Dyrektor CEZiU "Kopernik" pani Grażyna Kalinowska odnosząc się do rangi i znaczenia obchodzonego święta. Tradycją naszej szkoły jest, że z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas LO Bezpieczeństwo Publiczne, Rozkazem szkolnym, otrzymują awanse i wyróżnienia za dotychczasowe zaangażowanie w wypełnianie obowiązków ucznia klasy mundurowej oraz reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym. Uczniowie z rąk pani dyrektor oraz trenera Andrzeja Grajczyka odebrali dystynkcje i nagrody rzeczowe. Nagrodzeni zostali także uczestnicy IV Szkolnego Konkursu Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim: I miejsce zajęła Dorota Kulesza, II miejsce Magda Kasińska, III miejsce Fabian Dąbrowski - uczniowie klasy III LBP b. Podsumowane zostały również wyniki Szkolnego konkursu na najlepsze wykonanie hymnu narodowego i hymnu szkoły. Wyróżnione zostały następujące klasy: I miejsce klasa I LBP, II miejsce klasa I TI i III miejsce klasa II LBP b.

W drugiej części akademii uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym zaśpiewane zostały popularne pieśni legionowe i patriotyczne. Część artystyczna przygotowana została przez uczniów klasy I Technikum Informatycznego i II LBP pod opieką pana Wojciecha Karpińskiego i pana Łukasza Augustynika.

Dziękujemy Centrum Operacyjnemu MON oraz Radzie Rodziców CEZiU „Kopernik” za nagrody dla uczniów i materiały promocyjne.