2ciemne.jpg

INFORMACJA O UROCZYSTOŚCIACH POGRZEBOWYCH PONIŻEJ:

eKlepsydra

Dnia 25 października 2016r. uczniowie klas III THO, IITS i ITPS wraz z opiekunami odbyli niezwykły spacer w budynku TVP, który mieści się przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Zwiedzanie zaczęli od studia, w którym trwało nagranie nowego programu rozrywkowego „Żarty i bardy”. Gospodarze programu - członkowie Kabaretu OT.TO gościli wokalistkę Urszulę Kasprzak. Uczniowie mieli okazję wysłuchania na żywo utworu „Konik na biegunach”, a także przyjrzeć się z bliska pracom wykonywanym podczas nagrywania programu.

Kolejnym punktem zwiedzania było studio, w którym powstaje program „Pytanie na Śniadanie”. Wśród znajdujących się tam różnych kącików tematycznych na szczególna uwagę zasługuję kącik kulinarny, gdzie młodzież z zainteresowaniem podglądała kulisy programu. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie niewielkiego Muzeum Telewizji, znajdującego się w tym samym budynku, a w nim do obejrzenia m.in. najstarsze kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, legendarne postacie z bajek i programów dla dzieci tj. Kulfon i Monika, Jacek i Agatka.

Wycieczka była nadzwyczaj interesująca. Uczniowie poznali wiele tajemnic dotyczących produkcji programów telewizyjnych, które nie są zauważalne z perspektywy widza. Była to też niezapomniana lekcja zawodoznawcza dla uczniów Technikum Organizacji Reklamy, gdyż mogli osobiście zobaczyć, jak wygląda produkcja telewizyjna.