ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W dniach 1-2 października 2016 roku byliśmy gośćmi V Mazowieckiego Przystanku PaT w Sokołowie Podlaskim. Na zaproszenie wybrała się grupa 16 uczniów i uczennic CEZiU "Kopernik" wraz z opiekunami panią Moniką Lipką i panią Moniką Wultańską. Gospodarzami akcji byli: Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Michułka, Starosta Powiatu Sokołowskiego Leszek Iwaniuk i Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula.

Młodzież miała okazje uczestniczyć w licznych zajęciach prowadzonych przez najlepszych instruktorów z całej Polski. Były to warsztaty: wokalne, zumby, hip-hopu, samby brazylijskiej, capoery, radiowe, improwizacji kabaretowej, hiphopowej mowy, dziennikarskie, teatralne, krótkofalarskie, fotograficzne, tańca modern jazz, beatrocka, samoobrony, papieroplastyki, tańca towarzyskiego, plastyczne i naukowe. Młodzież naszej szkoły najliczniej uczestniczyła w zajęciach z tańca towarzyskiego, hip-hopu, improwizacji kabaretowych i papieroplastyki. Nie mogło też zabraknąć wielu wspólnych zabaw tanecznych, w tym najbardziej lubianej przez wszystkich belgijki.

Cała impreza i organizacja Przystanku PaT przebiegła bardzo sprawnie. W tym roku do pomocy włączyli się m.in.: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Sokołowski Ośrodek Kultury, Hufiec ZHP Sokołów Podlaski i pobliskie szkoły podstawowe i średnie, dzięki którym zaproszeni PaT-owicze mieli miejsce na nocleg i zajęcia programowe. Finałem weekendowego spotkania był uroczysty przemarsz ulicami miasta. Uczestniczyło w nim blisko 1000 młodych ludzi z całej Polski. Głoszone przez nich hasła były zupełnie inne od tych, których spodziewali się mieszkańcy: moda na życie bez uzależnień, zero narkotyków i przemocy. Po powrocie do bazy akcji, gdzie znajdowało się centrum imprezy rozpoczęły się występy młodzieży, która prezentowała na scenie umiejętności zdobyte podczas warsztatów. Brali w nich udział również nasi uczniowie ciesząc się i bawiąc z innymi. PaT-owy weekend zakończył się około godziny 18.00.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za ten mile spędzony czas. Jednocześnie zachęcamy do kolejnego wyjazdu, który będzie już w listopadzie. Zapraszamy zarówno stałych bywalców, jak i nowych uczestników.