ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

26 września obchodziliśmy w naszej szkole szczególny dzień dla wszystkich Europejczyków - Europejski Dzień Języków Obcych, którego głównym celem jest pokazanie korzyści płynących z uczenia się języków, a także promowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Nauczyciele języków obcych zadbali o to, by dostosować program  do potrzeb i zainteresowań każdego ucznia. Tematem przewodnim podczas Dnia Języków Obcych w naszej szkole byli wybitni Europejczycy, których sylwetki zostały przedstawione na korytarzach szkolnych.

Tego dnia odbył się szkolny konkurs znajomości języka rosyjskiego, zorganizowany przez panią Grażynę Bluszko. Zwyciężczynią konkursu została Karolina Kowalska z klasy II LBb. Imponującą wiedzą wykazali się również Aleksandra Wasik z kl. II LBb (drugie miejsce) oraz Patryk Gąsior kl. IV TSO ( trzecie miejsce).

Nuczyciele języka angielskiego przeprowadzili liczne konkursy sprawdzające wiedzę gramatyczną, leksykalną oraz kulturoznawczą uczniów. W nawiązaniu do tematu przewodniego Europejskiego Dnia Języków zaprezentowane zostały sylwetki sławnych Brytyjczyków ze świata polityki, sportu i kultury. Następnie uczniowie czytali teksty oraz wykonywali ćwiczenia dotyczące trzech postaci historycznych: królowej Wiktorii, królowej Elżbiety I i króla Henryka VIII. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się gry i zabawy dotyczące zwyczajów panujących w Wielkiej Brytanii.

Tego dnia uczniowie mieli również okazję wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości języka niemieckiego oraz kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego. Dzięki uczniom klasy II TE, którzy umieścili wiele ciekawych informacji na szkolnych korytarzach, mogliśmy poszerzyć naszą wiedzę dotyczącą m.in. historii Europejskiego Dnia Języków Obcych, znajomości języków wśród obywateli UE, certyfikatów językowych, zalet oraz najbardziej efektywnych technik uczenia się języków obcych.