21 września 230 uczniów klas pierwszych ślubowało na sztandar szkoły wypełniać sumiennie obowiązki ucznia. W uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły, pedagodzy, rodzice uczniów, uczniowie klas pierwszych i starszych. Dyrektor CEZiU "Kopernik" pani Grażyna Kalinowska w przemówieniu do uczniów klas pierwszych powiedziała, że szkoła, nauczyciele dołożą wszelkich starań w kształtowaniu ucznia, ale podkreśliła także, że każdy człowiek jest kowalem swojego losu i należy wykorzystywać wszelkie szanse, których w „Koperniku” nie zabraknie. Następnie przekazała w ręce uczniów symboliczne berło szkoły, w którego rękojeści znajduje meteoryt. Najmłodsi żakowie „Kopernika” zaprezentowali wybrane przez klasę motta, które będą maksymą towarzyszącą im przez wszystkie lata nauki w szkole.

W imieniu uczniów klas pierwszych głos zabrał Jakub Turek, który podkreślił, iż każdy uczeń ma świadomość, że każdego dnia należy poświęcić czas na własny rozwój, a czas spędzony w „Koperniku” przyniesie wymierne korzyści w dalszym, już dorosłym, życiu.

Dzień 21 września 2016 roku odnotowany został w szkolnej kronice, na kartach której podpisali się: dyrektor szkoły pani Grażyna Kalinowska, wychowawcy klas pierwszych z przedstawicielami klasy: pani Monika Wultańska i uczeń klasy I Technikum Logistycznego Mikołaj Tuszyński, pani Joanna Albiniak i uczeń klasy I Technikum Spedycyjnego – Damian Szydlik, pani Agnieszka Oniśk i uczeń klasy I Technikum Elekrtycznego – Michał Urbanowski, pani Marta Sosnowska i uczeń Technikum Pojazdów Samochodowych- Karol Składanek, pani Małgorzata Paluszak i uczeń klasy I Technikum Informatycznego- Mateusz Bireta, pani Monika Lipska i uczennica klasy I Technikum Handlowego – Izabela Kamińska, pan Wojciech Karpiński i uczeń klasy I Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne – Przemysław Białołusz, pani Dorota Oleksiak i uczeń klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu elektromechanik – Albert Piechociński, pani Grażyna Zioła i uczennica I klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej- wielozawodowej- Klaudia Szulecka.

Uczniowie klas starszych przedstawili młodszym kolegom ofertę zajęć pozalekcyjnych, które dają szansę na wielokierunkowy rozwój. Uroczystość przebiegała w podniosłej, serdecznej atmosferze, którą uświetniła Anita Jasińska wykonując utwór I can’t help Falling In love Elvisa Presleya przy akompaniamencie gry na pianinie pana Łukasza Augustynika oraz wykonaniu Kołysanki grupy Dżem przez Martę Marchewkę i Sandrę Rzepkowską. Uroczystość prowadzili Ewelina Rostek i Adam Kłos.

Wszystkim uczniom życzymy piątek i twórczych dni w „Koperniku”.