Wręczono również medale „Pro Patria” dla osób zasłużonych w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość ojczyzny nadane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Na zakończenie apelu odbyła się defilada pododdziałów Centrum oraz pojazdów łączności i informatyki, które później były udostępnione dla zwiedzających.
Kolejnym punktem obchodów było odsłonięcia miejsca pamięci mjr. Konstantego Mikołaja Radziwiłła ps. „Korab”- ostatniego właściciela dóbr zegrzyńskich. Mjr. Radziwiłł był żołnierzem AK i walczył z okupantem hitlerowskim na terenie powiatu legionowskiego. 14 września 1944 został zamordowany przez Niemców na terenie koszar obecnego Centrum. Jego życie, męczeńska śmierć i niezwykłe okoliczności odnalezienia jego szczątków w 1969 r. sprawiły, że na trwałe zapisał się w historii regionu. Pośmiertnie mjr. Radziwiłłowi został nadany przez Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Dopełnieniem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania na sztandar przez uczniów klas pierwszych Gimnazjum im. Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Zegrzu. Na zakończenie uroczystości poszczególne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed odsłoniętą tablicą.
W obchodach święta Centrum uczestniczyło wielu zaproszonych gości m.in. przedstawiciele władz państwowych - Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł – wnuk mjr. Konstantego Mikołaja Radziwiłła, przedstawiciele władz centralnych MON, środowiska kombatantów, przedstawiciele jednostek wojskowych, władz samorządowych i szkół współpracujących z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. W skład delegacji naszej szkoły weszli uczniowie klas III LBP a i II LBP b z opiekunami Moniką Wultańską i Moniką Lipką.