ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

ceziu oferta edukacyjna 2026

„Każdy rok pozostawia po sobie ślad. Nie zapisuje się on jedynie w kartkach kalendarza, lecz przede wszystkim w doświadczeniach, które kształtują charakter, w wiedzy, którą zdobyliśmy, oraz w wartościach, którym pozostaliśmy wierni” – tymi słowami 26 czerwca 2026 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie zainaugurowano Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026.

W wydarzeniu uczestniczyli Mazowiecka Kurator Oświaty Wioletta Krzyżanowska, Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski, Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl, Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Tadeusz Mirosław Kuchta, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wyszkowie i powiatowych jednostek organizacyjnych, dyrektorzy oraz przedstawiciele szkół prowadzonych przez Powiat Wyszkowski i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu, przedstawiciele duchowieństwa, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Wyszkowie, 1. Warszawskiej Brygady Pancernej oraz Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, a także nauczyciele, rodzice, uczniowie i poczty sztandarowe.

Oficjalną część uroczystości poprowadzili uczniowie Bartosz Nozderka i Mateusz Jasiński, a nad ceremoniałem wojskowym czuwał dowódca uroczystości, kadet Łukasz Bukowiecki.

Uroczystość otworzył spektakularny ceremoniał wojskowy. Dyrektor Szkoły, pani Monika Kluczek, wraz z Mazowiecką Kurator Oświaty dokonały uroczystego przeglądu oddziałów przygotowania wojskowego przy dźwiękach hymnów państwowego i szkolnego. Podziw zgromadzonych gości wzbudził profesjonalny pokaz musztry i wyszkolenia bojowego przygotowany przez kadetów CEZiU „Kopernik”, stanowiący dowód doskonałej dyscypliny i zaangażowania klas mundurowych.

„Zakończenie roku szkolnego to czas refleksji i podsumowań, ale przede wszystkim czas, w którym wspólnie świętujemy owoce Waszej pracy i zaangażowania” – podkreśliła Starosta Powiatu Wyszkowskiego Marzena Dyl podczas uroczystości.

Wojewoda Mazowiecki Mariusz Frankowski w swoim przemówieniu koncentrował się na kluczowych filarach edukacji, samorządności oraz rozwoju regionu. Podkreślił, że poczucie bezpieczeństwa jest kształtowane w pierwszej kolejności w szkole. Podziękował kadrze pedagogicznej, pracownikom administracji oraz rodzicom za wspieranie uczniów i dbanie o bezpieczne środowisko. Zwrócił uwagę na dynamiczny rozwój miasta, które staje się ważnym centrum przedsiębiorczości i logistyki na Mazowszu. 

Mazowiecka Kurator Oświaty Wioletta Krzyżanowska podziękowała rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkół za ich codzienny trud i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia. W swoim wystąpieniu zwróciła się również bezpośrednio do uczniów, podkreślając znaczenie szacunku, patriotyzmu oraz wartości, które kształtują odpowiedzialnych i świadomych młodych ludzi.

Podczas uroczystości wręczono prestiżowe stypendia Starosty Powiatu Wyszkowskiego oraz nagrody za wybitne osiągnięcia.

🎓 Stypendia Starosty Powiatu Wyszkowskiego otrzymali:

Liceum

  • Martyna Kwaśny – I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie
  • Aleksandra Powierza – I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie
  • Julia Podlasin – II LO w ZS Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
  • Gabriela Gładkowska – III LO im. Mikołaja Kopernika w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie

Technikum

  • Michalina Jechna – Technikum Nr 1 w ZS nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
  • Jan Karamuz – Technikum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie

Branżowa Szkoła I Stopnia

  • Alicja Woraczek – Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 w ZS Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie
  • Paweł Zawadzki – Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie

🏆 Wyróżnienia i nagrody

Nagrodzono również uczniów za wybitne osiągnięcia edukacyjne, sukcesy w konkursach historycznych oraz zawodach sportowo-obronnych, a także kadetów Oddziałów Przygotowania Wojskowego za wzorową postawę, zaangażowanie i osiągnięcia w szkoleniu. Doceniono również szkołę za uzyskanie prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP”, który potwierdza wysoką jakość działań edukacyjnych w zakresie ekonomii i finansów.

Następnie dyrektor Szkoły goszczącej, Pani Monika Kluczek, wraz z Mazowiecką Kurator Oświaty, Panią Wiolettą Krzyżanowską, wręczyły nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.

🎓Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

  • Gabriela Gładkowska – uczennica kl. 2 Liceum Ogólnokształcącego
  • Sofija Olszewska – uczennica kl.1 Liceum Ogólnokształcącego
  • Jan Karamuz – uczeń kl. 4 Technikum Pojazdów Samochodowych
  • Diana Getenok – uczennica kl. 4 Technikum Logistycznego
  • Daria Kononenko – uczennica kl. 4 Technik Informatycznego
  • Paweł Zawadzki – uczeń kl. 1 Branżowej Szkoły I Stopnia (zawód: cukiernik)

Ważnym punktem apelu było pożegnanie uczniów kończących Branżową Szkołę I Stopnia Nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Dyrektor Monika Kluczek w swoim przemówieniu podkreśliła, że rzemiosło i zawód zdobyte w „Koperniku” to solidny fundament sukcesu, przywołując liczne przykłady absolwentów z powodzeniem prowadzących własne firmy.

Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego w CEZiU „Kopernik” potwierdziło, że nasza placówka to miejsce łączące tradycję, nowoczesne kształcenie zawodowe i patriotyczne wychowanie. Czujemy się niezmiernie zaszczyceni, że mogliśmy zorganizować tę wyjątkową uroczystość, a nasza szkoła została wyróżniona spośród 7 tysięcy placówek w województwie.

Wszystkim uczniom, kadetom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy bezpiecznych, słonecznych i pełnych zasłużonego odpoczynku wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!