dzienotwary2024

Za nami 2 tygodnie stażu oraz 2 tygodnie obcowania z portugalską pogodą, kulturą i ciekawymi miejscami. W minionym tygodniu odwiedziła nas Pani Dyrektor Grażyna Kalinowska wraz z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Panią Anną Anuszewską. Podczas pobytu nasi goście mieli okazję rozmowy z pracodawcami, sprawdzenia jak młodzież radzi sobie na stażu,  odwiedzili również jedną z największych szkół w Barcelos.

W ramach wstępnych podsumowań udało się ustalić z pracodawcami, iż są bardzo zadowoleni z pracy naszych uczniów. Staż jest realizowany zgodnie z założeniami w projekcie, a młodzież zdobywa kolejne umiejętności i doświadczenie na europejskim rynku pracy.

W sobotę w ramach wycieczek krajoznawczych odwiedziliśmy : Viana do Castelo, gdzie można zobaczyć z kościoła Św. Łucji trzeci najpiękniejszy widok w Europie oraz Ponte de Lima – najstarszą miejscowość w Portugalii. Następnego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w całodziennej wycieczce do przepięknego miasta Porto. Odbyliśmy rejs statkiem po rzece Douro oraz zwiedziliśmy dzielnicę Ribeira wpisaną na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.