24 czerwca o godzinie 9.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Prowadzący uroczystość Sara Milczarczyk i Mateusz Stańczak przywitali zaproszonych gości: Naczelnika Wydziału Edukacji Krzysztofa Arbaszewskiego, Prezesa Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej pułkownika Konrada Wróbla z osobami towarzyszącymi, przedstawiciela OSP w Gulczewie druha Mariusza Skalika, członka zarządu Nadburzańskiego Bractwa Ligi Morskiej i Rzecznej w Wyszkowie Mariolę Pikorę, Przewodniczącą Rady Rodziców Marzenę Ciemerych oraz Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ,,Kopernik” Grażynę Kalinowską, wicedyrektor Dorotę Konopkę, wicedyrektor Monikę Lipską , a także rodziców, nauczycieli , uczniów i przybyłą prasę.

Dyrektor CEZiU ,,Kopernik’’ Grażyna Kalinowska w przemówieniu w skrócie przybliżyła sukcesy szkoły, realizowane projekty i programy w roku szkolnym 2015/2016. Ciepłe słowa, gratulacje i życzenia nowych sukcesów skierował do nauczycieli i uczniów także Naczelnik Wydziału Edukacji  Krzysztof Arbaszewski i inni zaproszeni goście.

Koniec roku szkolnego jest momentem kiedy dokonujemy podsumowania i analizy pracy uczniów. Tradycyjnie, więc na koniec roku zostały wręczone świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce.

Za efektywność pracy oraz nienaganną postawę Dyrektor Grażyna Kalinowska wręczyła  uczniom świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody. Wyróżnieni zostali:  Mateusz Powierza, Edyta Mielczarczyk, Sara Milczarczyk, Piotr Tworzewski, Dorota Kulesza, Angelika Sadowska, Jakub Błaszczak, Sylwia Kalinowska, Piotr Skalik, Rafał Decewicz, Kamil Kamiński, Piotr Kołodziejczyk, Weronika Jurczyńska, Jakub Szymański.

Dyplomy otrzymali też uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,5: Ewelina Kryśkiewicz, Jacek Jachna, Kacper Kogut-Maliszewski, Piotr Paśnik, Patryk Gołębiewski, Sylwia Wróbel, Marlena Jaworska.

W tym roku szkolnym nagrody otrzymali także uczniowie, którzy uzyskali średnią 4,75 i wyżej z przedmiotów zawodowych: Marta Marchewka, Piotr Paśnik, Szymon Dawicki, Adam Kachel, Anita Kaczmarczyk, Bartosz Grudzień, Damian Kruszewski, Rafał Masiak, Jakub Szymański, Piotr Tworzewski, Kacper Kogut-Maliszewski, Jakub Puławski, Weronika Jurczyńska, Kamil Kamiński, Daniel Jacek Szczepański, Piotr Tag, Piotr Skalik, Sara Milczarczyk, Jacek Jachna, Rafał Decewicz, Ewelina Kryśkiewicz, Adrian Fidura.

Dyrektor Grażyna Kalinowska wręczyła również podziękowania i nagrody książkowe uczniom, którzy wyróżnili się swą postawą i zaangażowaniem w wypełnianiu obowiązków wynikających z Regulaminu klasy mundurowej. Byli to: Tobiasz Borek, Przemysław Szymański, Elwira Fecowicz, Klaudia Kujawska, Manuel Manukyan, Paweł Pobudkiwicz, Laura Pytlak, Piotr Rekus, Patryk Rybaczyk, Daniel Tymiński, Wiktoria Walaszek, Natalia Budna, Jakub Błaszczak, Damian Brejnak, Wojciech Bednarczyk, Grzegorz Jagiełło, Sylwia Kalinowska, Marcin Kisiel, Mateusz Powierza, Natalia Szczęsna, Klaudia Gołębiewska, Angelika Sadowska, Eryk Świercz, Rafał Wyrzykowski, Paweł Mróz.

Dyrektor szkoły także  nagrodziła książkami uczniów, którzy uzyskali 100% frekwencję: Edytę Mielczarczyk, Szymona Reniewicza, Krzysztofa Czarneckiego.

Nasza szkoła daje możliwość wykazania się w różnych dziedzinach. Za obsługę sieci komputerowej nagrodami rzeczowymi zostali wyróżnieni: Kamil Kamiński, Daniel Jacek Szczepański. Wielu uczniów otrzymało dyplomy: za pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, udział w zawodach sportowych oraz konkursach przedmiotowych, które zostały wręczone przez wychowawców w salach przy odbieraniu świadectw.

Podczas uroczystości zostali pożegnani uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Elektryk. Tradycyjnie uczniowie klasy I elektromechanik wręczyli abiturientom drobne upominki. Uczniowie klas mundurowych otrzymali awanse na uczniowskie stopnie starszych szeregowych, podoficerów oraz młodszych kadetów. Uczeń- kapral Grzegorz Jagiełło odczytał rozkaz szkolny dotyczący awansów na uczniowskie stopnie wydany przez Komendant III Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne Grażynę Kalinowską. Uroczystość zakończyła się koncertem w wykonaniu uczennic klasy mundurowej.