ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

21 czerwca br., już po raz kolejny w tym roku szkolnym, zapełniła się hala sportowa przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. Tym razem świętowano uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Miło było nam gościć: Starostę Powiatu Wyszkowskiego Panią Marzenę Dyl, w imieniu dowódcy Pierwszej Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej kpt. Patryka Pindelskiego, prezesa Związku Rzeczypospolitej Polskiej  płk. Sylwestra Raniszewskiego, księdza kanonika dr Zdzisława Golana oraz przedstawiciela Rady Rodziców Panią Martę Tolak, ponadto dyrekcję, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów naszej szkoły.
„Zawsze warto na coś czekać. Na dzisiejszy dzień – dzień zakończenia roku szkolnego – czekaliśmy z utęsknieniem przez ostatnie 10 miesięcy, a dokładnie przez 291dni”- rozpoczął prowadzący uroczystość.
Pani Dyrektor podsumowała cały rok, podziękowała za współpracę organowi prowadzącemu, jednostkom i organizacjom współpracującym ze szkołą, rodzicom i nauczycielom. Pogratulowała uczniom sukcesów i życzyła wszystkim odpoczynku.
Tego dnia żegnaliśmy również absolwentów klasy trzeciej Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia, którzy zakończyli ten etap edukacji. W imieniu społeczności szkolnej pożegnała ich przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, życząc każdemu mądrze wytyczonych celów, sił do działania oraz wytrwałości w trudzie codziennych zmagań. To właśnie tym uczniom dedykowana była piosenka „Kolejny krok” w wykonaniu Wiktorii Żołędowskiej.
Słowa pożegnania popłynęły również w kierunku pani Marzeny Terlikowskiej – nauczyciela wychowania fizycznego, która kończy pracę w naszej szkole. „Wspaniały i oddany nauczyciel, wyjątkowy wychowawca, niepodważalny autorytet, wzór postępowania, skarbnica wiedzy i doświadczenia” – to tylko nieliczne określenia pani Marzeny, które padły z ust  Dyrektor Pani Moniki Kluczek i przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego – Piotra Bardyszewskiego. Oklaski i kręcąca się łza w niejednym oku świadczyły, iż trudno rozstać się z takim nauczycielem.
Dalsza część uroczystości to oczywiście podsumowanie wyników pracy uczniów. Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce odebrali dyplomy i nagrody. Z rąk Starosty Powiatu Wyszkowskiego  Pani Marzeny Dyl najlepsi uczniowie naszej szkoły odebrali Stypendium Starosty Powiatu Wyszkowskiego i nagrodę starosty.
W III Liceum Ogólnokształcącym Stypendium Starosty Powiatu Wyszkowskiego otrzymała Oliwia Augustynik (średnia 5,00), zaś w Technikum nr 2 – Karolina Borek (średnia 5, 18).
Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego otrzymali: Julia Kobus – uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego Oddział Przygotowania Wojskowego oraz Kacper Frąckiewicz – uczeń Technikum Logistycznego.
Następnie Pani Dyrektor wręczyła świadectwa promocyjne z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Dyplomy oraz symboliczne medale odebrali także Ci, którzy w obecnym roku szkolnym wykazali się umiejętnościami sportowymi. Dyplom Starosty Powiaty Wyszkowskiego oraz nagrodę książkową dla najlepszej zawodniczki Powiatowych Igrzysk Sportowych Szkół Średnich oraz w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych dziewcząt odebrała uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego Oddział Przygotowania Wojskowego Judyta Romanowska.
Szczególne podziękowania skierowano do bardzo licznej grupy uczniów angażujących się w działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, pocztu sztandarowego oraz kadetów klas wojskowych. Dyplomy i gratulacje odebrali także uczniowie, którzy osiągnęli wzorową frekwencję.
Na zakończenie uroczystości księdz kanonik dr Zdzisław Golan  udzielił wszystkim zebranym bożego błogosławieństwa na czas letniego wypoczynku. Pozostałe świadectwa wręczyli swoim wychowankom poszczególni wychowawcy życząc bezpiecznych wakacji, słonecznej pogody i udanego wypoczynku.