Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

Młodzież klas mundurowych III LO Bezpieczeństwo Publiczne wzięła udział w pikniku edukacyjnym o charakterze militarno-historycznym pt.: „IV Dzień Cichociemnych na Ursynowie” w Warszawie. Przy udziale wielu partnerów społecznych i formacji paramilitarnych uczniowie wystąpili z pokazem prezentując ogólną sprawność fizyczną, wykorzystując elementy musztry bojowej z bronią i bez, samoobronę z wykorzystaniem łopatki piechoty, elementy obrony przed bronią długą, krótką i nożem.

Pokaz przygotowany był pod kierunkiem trenera Andrzeja Grajczyka. Dowódcą oddziału był Damian Rosiński, absolwent LO, któremu dziękujemy za wsparcie i pomoc w wykonaniu pokazu.

Piknik został zorganizowany przy współpracy Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Fundacji im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundacji Edukacji dla Bezpieczeństwa, Jednostki Wojskowej GROM „Cichociemni”, Żandarmerii Wojskowej, Muzeum Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, organizacji harcerskich i strzeleckich. Zaprezentowany został sprzęt wojskowy i survivalowy, czołgi Herman i T-55, elementy uzbrojenia historycznego i współczesnego.