Obchody Dnia Dziecka w CEZiU "Kopernik" miały sportowy charakter. Przy pięknej pogodzie uczniowie startowali w następujących konkurencjach: bieg sztafetowy na 200 m z karabinkiem AK 47 i czołganiem, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna, test sprawnościowy, uginanie i prostowanie ramion w podporze, leżąc przodem na ławeczce gimnastycznej, rzut granatem, plenerowe przeciąganie liny oraz „kelnerzy”.

Zawody były formą rywalizacji zespołów w zakresie umiejętności sportowo – obronnych, ratowniczych i rekreacyjnych. Rozgrywki odbyły się pod czujnym okiem trenerów: Andrzej Grajczyk, Olga Wołyniec, Andrzej Kurek, Monika Wultańska, Artur Dudek, Eliza Targońska i Marzena Terlikowska.

W kategorii klas mundurowych klasyfikacja ukształtowała się następująco:

• I miejsce – klasa II LBPb,
  • II miejsce – klasa I LBPa,
  • III miejsce – klasa I LBPb,
  • IV miejsce klasa II LBP a.

W kategorii pozostałych klas:

• I miejsce – klasa I TPa,
  • II miejsce – klasa III TIN,
  • III miejsce – klasa – II TE.

Nagrody zostały ufundowane przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie i Radę Rodziców. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Wyszkowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Gulczewie.