ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

„Być godnym szkoły imienia
Taka jest treść przyrzeczenia”

12 grudnia 2023 roku w murach naszej szkoły po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste ,,Ślubujemy!". Tradycji stało się zadość – uczniowie klas pierwszych oficjalnie stali się częścią społeczności Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik.

Po okresie adaptacji, poznawania nowej szkoły, wyjazdach integracyjnych w obecności gości, dyrekcji, wychowawców, kolegów i koleżanek uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły złożyło ponad 250 uczniów. Aby słowa przyrzeczenia mocno wybrzmiały w murach szkoły, każda klasa złożyła na ręce pani Dyrektor akt ślubowania - jako obietnicę dotrzymania podjętych zobowiązań.
W słowie skierowanym do Pierwszoklasistów pani Dyrektor podkreśliła, że przysięga to ważne zobowiązanie, to nie tylko słowa, ale także idące za nimi przekonania i postawy. I sztuką jest dotrzymywanie danego słowa w codziennych relacjach i podejmowanych działaniach. Tego też właśnie pani Dyrektor życzyła wszystkim ślubującym Pierwszoklasistom, by zawsze potrafili dotrzymywać słów wypowiadanej przysięgi.

 Po zakończeniu części oficjalnej, wszyscy goście i „gospodarze” szkoły mogli oddać się miłym rozmowom podczas słodkiego poczęstunku. Klasy pierwsze wraz z wychowawcami celebrowały ten dzień podejmując różne inicjatywy. Wiele klas zrobiło sobie zdjęcia klasowe. Uczniowie klasy 1 LME i 1 TE po uroczystości poszli do kina. Rodzice uczniów klasy 1 TPS przygotowali w sali dla swoich pociech słodki poczęstunek, podczas którego każdy uczeń dostał kubek z logo szkoły i nazwą kierunku.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły, wpisane na stałe w szkolny kalendarz. To uroczystość wyjątkowa, budująca tradycję i wspólnotę, którą tworzą w tym dniu cała szkolna społeczność, rodzice i zaproszeni goście.

Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy jeszcze raz niezapomnianych chwil i radości z każdego dnia spędzonego w Koperniku. Odkrywajcie swoje pasje i realizujcie marzenia! Jako uczniowie Kopernika twórzcie wspólnotę ludzi mądrych i odpowiedzialnych!

Powodzenia, Drodzy Uczniowie!

Autor: Katarzyna Prosińska