W ramach XVI edycji programu Otwarta Firma uczniowie kl. 2 Technik Logistyk wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej  do  Quad/Graphics Europe w Wyszkowie.

Przedsiębiorstwo Quad/Graphics Europe jest jedną z największych i najnowocześniejszych firm sektora poligraficznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest częścią amerykańskiego koncernu Quad/Graphics, który oferuje klientom kompleksowy zakres usług poligraficznych w obszarze druku offsetowego rolowego i arkuszowego, usług introligatorskich i dystrybucyjnych, a także szereg rozwiązań do mediów elektronicznych.

Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką działalności firmy, która oferuje druk m.in. czasopism, katalogów, magazynów, gazetek reklamowych, opakowań oraz standów reklamowych POS. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o firmie i procesach drukowania, m.in. o kolorach i urządzeniach stosowanych na hali produkcyjnej, które następnie zobaczyli. Quad Graphics przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa warunków pracy pracowników i oprowadzania gości. Poruszaliśmy się wyznaczonymi trasami w kamizelkach ochronnych i goglach ochronnych. Spotykani pracownicy byli bardzo mili i uczynni. Młodzież poznała historię zakładu, jego produkcję oraz szeroką ofertę produktów. Uczniowie zdobyli informacje o różnych możliwościach zatrudnienia w firmie. Zakład oferuje możliwość odbycia praktyk zawodowych, a następnie możliwość zatrudnienia na wyuczonym stanowisku.

Na zakończenie uczniowie i opiekunowi otrzymali promocyjne gadżety od firmy Quad/Graphics.

Dziękujemy za tak wspaniałą gościnność, niezwykle bogaty program naszej wizyty, a przede wszystkim przekazaną wiedzę ułatwiającą młodzieży planowanie dalszej ścieżki edukacyjnej.