25 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony naszemu patronowi, Mikołajowi Kopernikowi. Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

Dyrektor szkoły pani Monika Kluczek w słowach skierowanych do młodzieży zebranej na apelu przekazała, że patron naszej szkoły był wszechstronną osobowością: polskim prawnikiem, urzędnikiem, dyplomatą, lekarzem, niższym duchownym katolickim oraz doktorem prawa kanonicznego. Następnie uczennice klasy 4 Technikum Logistycznego: Zuzanna, Maja, Julia oraz Karolina przedstawiły rys historyczny tej jakże ciekawej osoby.

Kolejnym elementem apelu było przybliżenie przez Oliwię i Aleksandrę najważniejszych wydarzeń związanych z nadaniem naszej szkole imienia Mikołaja Kopernika.

Podczas uroczystości pani dyrektor wręczyła dyplomy oraz wyróżnienia uczniom, którzy wzięli udział w następujących konkursach:

Mikołaj Kopernik – życie i twórczość

• 1 miejsce – Oliwia Góral klasa 2 Technik Reklamy
  • Wyróżnienie – Amelia Szulkowska oraz Bartosz Śliz klasa 1 Technik Spedytor

Konkurs z wiedzy o fizyce i astronomii

• 1 miejsce – Miłosz Rudnicki klasa 1 Technik Spedytor
  • Wyróżnienie – Krzysztof Kondeja klasa 2 Technik Energetyk i Wiktor Podlaski klasa 2 Technik Pojazdów Samochodowych.

W trakcie apelu, na zaszczytnym miejscu, „był obecny” Mikołaj Kopernik. Patron cieszył się ogromną popularnością wśród młodzieży i nauczycieli, którzy bardzo chętnie robili sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.