Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Wyszkowie, który powstał przy Stowarzyszeniu MONAR, zaprosił uczniów naszej szkoły na warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień. Celem spotkań jest dotarcie do jak największej liczby młodych ludzi i uświadomienie im, że nie są sami ze swoimi problemami. Zarówno oni, jak i ich rodzice otrzymają nie tylko bezpłatne wsparcie psychologiczne, ale także będą mieli możliwość spędzenia wolnego czasu w przyjaznej, spokojnej atmosferze.
Ośrodek posiada nowocześnie wyposażoną świetlicę. Pracują w nim ludzie, którzy potrafią pomóc, chętnie wysłuchają i fachowo doradzą.

20 października 2023 klasa 1 Technikum Pojazdów Samochodowych, jako pierwsza z naszej szkoły, rozpoczęła cykl spotkań i wzięła udział w warsztatach z zakresu profilaktyki. Na zajęciach prowadzonych przez terapeutę i socjologa wykorzystano wiele ciekawych metod aktywizujących jak: dyskusja, burza mózgów, drama. Nasi uczniowie chętnie angażowali się w wyznaczone zadania. Jednak najbardziej wzruszającym momentem było wysłuchanie historii młodej dziewczyny, która opowiedziała nam o swoim życiu i drodze do uzależnienia.
Po warsztatach przygotowano słodki poczęstunek. Uczniowie mogli też skorzystać ze świetlicy i zagrać w bilard. Na koniec oprowadzono nas po całym ośrodku.
Z pewnością wszystkie cele spotkania zostały osiągnięte. Co najważniejsze młodzi ludzie wiedzą, że jest taki ośrodek w naszym mieście, w którym każdy otrzyma profesjonalną opiekę i wsparcie.
„MONAR wierzy, że nikt nie jest stracony na zawsze, że każdy człowiek zasługuje na pomoc, na szansę odnalezienia swego miejsca w życiu”.