ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

W ramach projektu „E-skills for jobs 2016” grupa uczniów „Kopernika” wybrała się na wycieczkę do warszawskiej siedziby firmy Microsoft na dzień otwarty. Hasłem przewodnim było rozwijanie kompetencji i sposobów wykorzystywania nowych technologii w przyszłej pracy zawodowej. W ramach wydarzenia organizatorzy przewidzieli kilka ciekawych konferencji.

Magdalena Cieślak-Busari oraz Marcin Kurnik w swoim wystąpieniu zwrócili uwagę słuchaczy na potrzebę rozwijania swoich pasji oraz rangę znajomości języka angielskiego w pracy przyszłego programisty. W kolejnym wystąpieniu Borys Rybak zaprezentował rodzaje języków używanych w programowaniu oraz zachęcał uczniów do spróbowaniu swoich sił w pisaniu programów. Podkreślił również fakt, iż w tej dziedzinie liczy się pasja – wystarczy zasadzić w sobie to ziarno ciekawości i dać sobie szansę.

Wittamina to pseudonim Arleny Witta – fotografki, nauczycielki języka angielskiego, blogerki i youtuberki. Swoje wystąpienie poświęciła roli i znaczeniu portali społecznościowych w naszym życiu. To nie tylko portale służące do komunikacji, ale również potężne źródło informacji o nas dla osób innych, np. przyszłego pracodawcy. Dlatego tak ważne jest abyśmy z rozwagą zamieszczali zdjęcia i informacje w Internecie.

Podczas konferencji Magda – pracownica firmy Microsoft – tworzyła mapę mentalną tego wydarzenia W trakcie trwania konferencji uczniowie dzielili się swoimi uwagami na temat spotkania na portalach społecznościowych. Najciekawsze komentarze zostały nagrodzone termosami. Szczęśliwcami okazali się m.in. Jakub Szymański oraz Paulina Karp. W przerwach organizator zapewnił poczęstunek oraz pyszny obiad. Udział w dniu otwartym był dla wszystkich uczniów ciekawym doświadczeniem.

Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a dobry humor nie opuszczał nas ani na chwilę.