Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

W dniu 28.04.2023 r., słowami Juliana Tuwima "Są dwa rodzaje szczęścia - jedno małe, być szczęśliwym a drugie duże - uszczęśliwiać innych", zostali przywitani uczniowie klas maturalnych Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej “Kopernik”.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych poprowadzili uczniowie młodszych klas Patryk Jastrzębski i Maciej Kowalewski. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Agnieszka Deptuła, Proboszcz Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie Ksiądz Kanonik Zdzisław Golan, Szef Wojskowego Centrum rekrutacji w Wyszkowie ppłk Krzysztof Kwiatkowski porucznik Artur Seroka z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Wyszkowie, Prezes Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego płk zw. Sylwestr Raniszewski, przedstawicielka Rady Rodziców Pani Monika Bieżuńska.

Zgromadzonych gości, nauczycieli i uczniów przywitała dyrektor szkoły Monika Kluczek, która podziękowała abiturientom za cztery lata wspólnej pracy, zaangażowanie w naukę i w życie szkoły, klasy.

Głos zabrali także wyżej goście Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Agnieszka Deptuła i Pani Monika Bieżuńska, które złożyły podziękowania dla dyrekcji oraz nauczycieli za ich nieustanne zaangażowanie w trud pracy włożony w naukę i wychowanie młodzieży. Przekazały gratulacje uczniom i życzenia rozwijania swoich pasji, marzeń, pięknych karier zawodowych i wielu sukcesów, radości na kolejnych etapach życia. W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała uczennica Karolina Borek życząc maturzystom mądrze wytyczonych celów, spełnienia marzeń dodających sił i motywujących do działania oraz szukania własnej drogi do szczęścia.

W pierwszej części uroczystości odbyło się także przekazanie obowiązków Dowódcy Szkolnego klas mundurowych, w związku z zakończeniem przez obecnie pełniącego tę funkcję kadeta Konrad Szydlika. Nowym dowódcą został kadet Jakub Cyrych.

Zgodnie z tradycją szkoły do "Złotej księgi absolwentów" wpisała się w tym roku Wiktoria Cichowska z klasy IV Technikum Logistycznego wraz z wychowawcą Agnieszką Gołębiewską uzyskując najwyższą średnią. Wspólnie z Malwiną Borkowską z klasy III LO uczennice otrzymały nagrodę starosty za bardzo dobre wyniki w nauce.

W drugiej części nastąpiło podsumowanie wyników w nauce tegorocznych maturzystów oraz wyróżnienie ich za postawę i zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków ucznia wynikających z Regulaminu Klas Mundurowych, działalność na rzecz szkoły, pracę w wolontariacie, najlepsze osiągnięcia sportowe oraz za najlepszą frekwencję.

Nagrody książkowe dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre oraz dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymały : Wiktoria Cichowska, Gabriela Książak, Oliwia Wierzchoń, Malwina Borkowska.

Nagrodzono także uczniów za pomoc w promocji szkoły i powiatu: Wiktorię Fedorczyk, Michała Murzę, Wiktorię Cichowską, Błażeja Kowalczyka, Oliwię Wierzchoń, Konrada Szydlika, Weronikę Stopkę, Sebastiana Gudyna, Maję Łotarską, Weronikę Bielecką, Malwinę Borkowską.

Za zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły i pracę w wolontariacie dyplomy otrzymali: Karolina Gołębiewska, Tobiasz Mróz, Przemysław Kossewski, Krzysztof Kamiński, Weronika Gąsior, Natalia Mazurkiewicz, Aleksandra Kwiatek, Alicja Stelmach, Natalia Pakieła, Paulina Głowacka, Wojciech Sośnicki, Marta Oniszk, Oliwia Kalinowska, Mikołaj Chodyna, Dawid Kumek, Jakub Popowicz.

Najlepszą frekwencję osiągnęli: Bartłomiej Kuchta, Wojciech Sośnicki, Dawid Kumek, Filip Sępkowski, Piotr Rogowski.

Nie zabrakło także wyróżnień dla uczniów za reprezentowanie szkoły w wydarzeniach sportowych. Otrzymali je: Aleksandra Kostrzewa, Kacper Fedorczyk, Filip Ciach, Tobiasz Mróz, Marta Oniszk, Dawid Kumek, Oliwia Kalinowska, Dawid Bloch, Szymon Kaczmarczyk, Magdalena Kolasińska, Weronika Stopka, Karol Chmiel, Wiktoria Mostowska. Dyplom oraz medal dla najlepszego sportowca odebrał Marcin Rębała.

Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu, w którym wystąpili: Wiktoria Fedorczyk, Michał Murza i Dagmara Krawczyk pod przewodnictwem Pana Ireneusza Elwarda. Występ solowy zaprezentowała Wiktoria Święch wykonując melodie na pianinie.

Na koniec uroczystości abiturienci tradycyjnie rzucili w górę biretami, a młodsze klasy wręczyły im symboliczne prezenty przypominające o szkole.