CEZiU „Kopernik” został zakwalifikowany do Predator Games 2023 i będzie brało udział w zawodach. Mamy już wyłonione 4 drużyny, które będą rywalizować w 4 popularnych grach esportowych.

LEAGUE OF LEGENDS (LOL) Najpopularniejsza w Polsce gra typu MOBA, w której zadaniem drużyn jest zniszczenie Nexusa (bazy) przeciwnika. Gracze rywalizują ze sobą wykorzystując wybranych z szerokiej listy bohaterów, różniących się pod względem stylu gry i swoich umiejętności.

FORTNITE Najpopularniejsza na świecie gra typu Battle Royale, w której aż setka graczy rywalizuje ze sobą aż do momentu, gdy pozostanie tylko jeden gracz lub drużyna. Gra ta dzięki bajkowej grafice i niezwykłej dynamice skradła serca zarówno młodych, jak i starych graczy.

ROCKET LEAGUE Gra, pozwala nam na rozegranie meczu piłki nożnej, ale samochodami! Bardzo dynamiczna rozgrywka, która trwa zaledwie kilka minut gwarantuje świetną zabawę i emocje zarówno dla graczy, jak i oglądających. Specjalne samochodziki z turbodoładowaniem i umiejętnością jazdy po ścianie, a nawet krótkiego lotu sprawiają, że opanowanie rozgrywki na najwyższym poziomie staje się bardzo wymagające.

SZACHY Gra, którą zna każdy i to nie tylko esportowiec. Szachów nie trzeba nikomu przedstawiać, lecz nie każdy wie jak emocjonujące potrafią być! W ostatnim czasie ta kultowa gra zyskała ogromną popularność w świecie komercyjnym co przyczyniło się do zainteresowania również graczy, jak i strategów!

Nasza szkoła łączy w sobie pasję do gamingu, a nieodłącznie związana z nim rywalizacja rozwija. Predator Games 2023 to nie tylko świetna zabawa i nagrody dla zawodników, lecz także okazja na wzmocnienie więzi i budowę mocniejszego porozumienia ze szkołą i pedagogami. Łączna pula nagród w rozgrywkach Predator Games 2023 wynosi ponad 3 200 000 zł i obejmuje nagrody dla 3 najlepszych drużyn w czterech tytułach gier oraz dla trzech najlepszych reprezentacji w punktacji generalnej. Trzymamy kciuki na nasze drużyny!