Wielkanoc 2024 gotowe.jpg

W środę 30 listopada 2022r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość. Uczniowie klas pierwszych Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, w obecności Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego w tym wychowawców, złożyli uroczyste ślubowanie. Na sztandar szkoły ślubowali uczniowie z następujących kierunków: technik logistyk, technik spedytor, technik informatyk, technik elektryk, technik energetyk, technik pojazdów samochodowych, technik reklamy, liceum ogólnokształcącego – menadżersko ekonomicznego oraz uczniowie szkoły branżowej klasy a i b.

To doniosłe wydarzenie zostało poprzedzone wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkoły, następnie wystąpieniem Dyrektor Centrum pani Moniki Kluczek, która zwróciła się do uczniów nawiązując do słynnego cytatu autorstwa T.Harva Ekara:

"Sukcesu można się nauczyć.

Możesz się nauczyć, jak odnieść sukces w każdej dziedzinie.

Jeśli chcesz zostać świetnym golfistą, możesz się nauczyć, jak tego dokonać.

Jeśli chcesz zostać wspaniałym pianistą, możesz się nauczyć, jak to osiągnąć.

Jeśli chcesz być naprawdę szczęśliwy, możesz się nauczyć, jak to sprawić.

Jeśli chcesz być bogaty, możesz się nauczyć, co trzeba zrobić.

Nie ma znaczenia, w którym miejscu teraz jesteś.

Nie ma znaczenia, z jakiego miejsca zaczynasz.

Ważne jest, żebyś był gotów się uczyć".

Drodzy Uczniowie! Wykorzystujcie każdą okazję,

pokonujcie problemy, podnoście stale swoją poprzeczkę,

aby na koniec edukacji w CEZIU "Kopernik"

osiągnąć upragniony cel i być dumnym z pracy

włożonej w swój rozwój.

Ponadto Pani Dyrektor w swoim przemówieniu do pierwszoklasistów niezwykle serdecznie i ciepło przywitała też uczniów którzy rozpoczynają naukę na obczyźnie a przybyli do nas z Ukrainy i Białorusi. Życzyła im aby nowa szkoła stała się ich szkołą i żeby czuli się w niej jak w domu.

Po wysłuchaniu przemówienia Pani Dyrektor, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Powtarzając słowa roty, ślubowali

„wypełniać sumiennie swoje obowiązki, strzec godności i honoru ucznia, nigdy nie splamić, dobrego imienia szkoły, uparcie dążyć, do zdobycia umiejętności zawodowych, rozległej wiedzy, i prawego charakteru, by w przyszłości, służyć swojej rodzinie.”

Po ślubowaniu przedstawiciele klas wspólnie z wychowawcami i Panią Dyrektor dokonali pamiątkowych wpisów do kroniki szkoły. Następnie w imieniu uczniów klas pierwszych głos zabrał uczeń Technikum Logistycznego Maciej Białobrzeski, natomiast w imieniu Samorządu Uczniowskiego Karolina Borek.

W części artystycznej wystąpiły uczennice klasy I Technikum Reklamy: Oliwia Kopytowska i Aleksandra Korzybska oraz uczennica klasy III Liceum Ogólnokształcącego Dagmara Krawczyk.

Uroczysty apel  poprowadzili: Wiktoria Cichowska uczennica klasy IV Technikum Logistycznego oraz Błażej Kowalczyk uczeń klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych.

Ten wyjątkowy dzień, którego zwieńczeniem był akt ślubowania, powinien na zawsze pozostać w pamięci naszych uczniów i przypominać o zobowiązaniu, którego się podjęli, przekraczając mury naszej szkoły.