W dniu 21 października 2022 r. uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Pielgrzymce Maturzystów do Częstochowy. Ich przewodnikami byli katecheci i wychowawcy: Pani Małgorzata Dziekciowska, Pani Katarzyna Prosińska, Pani Renata Czyż, ks. Krystian Piekarski, Pan Jarosław Zalewski i Pan Artur Dudek.

Na Jasnej Górze uczniowie dziękowali za cztery lata nauki w technikum i liceum oraz prosili, za przyczyną Matki Boskiej, o pomyślność na maturze, mądre późniejsze wybory i siły do zmagania się z codziennością.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęła wspólna modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu. Kolejnym punktem była katecheza w bazylice, po której uczniowie udali się na Wały Jasnogórskie, aby wziąć udział w Drodze Krzyżowej. Centralnym punktem programu była Msza Święta w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, odprawiona w intencji tegorocznych maturzystów. Na zakończenie nasza młodzież wzięła udział w Apelu Jasnogórskim.

W wolnym czasie uczniowie poznawali historię miasta oraz jego atrakcje turystyczne.

Dziękujemy wszystkim opiekunom za wspólne pielgrzymowanie, a uczniom życzymy bardzo dobrych wyników na maturze.

Autor: Katarzyna Prosińska