29 kwietnia 2016 roku na uroczystej gali rozstaliśmy się z klasami maturalnymi. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ składało się z dwóch części: uroczystego apelu przekazania i objęcia obowiązków Dowódcy Szkolnego Oddziału Reprezentacyjnego OS „Uzi” oraz podsumowania wyników w nauce abiturientów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne i czwartych technikum.

Uroczystość naszą zaszczycili swoją obecnością Starosta Powiatu Wyszkowskiego pan Bogdan Pągowski, wicestarosta pan Adam Mróz, Naczelnik Wydziału Edukacji pan Krzysztof Arbaszewski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pan Sławomir Cieślak, przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień major Dariusz Żerek, przedstawiciele zaprzyjaźnionych ze szkołą przedsiębiorstw Quad Graphics pani Joanna Krzyżaniak, Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Usługowego "POMEL" pan Paweł Gomoliszek, prezes Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej pułkownik Konrad Wróbel, rodzice oraz media. W pierwszej części uroczystości pani Dyrektor Grażyna Kalinowska przyjęła meldunek od ucznia klasy III Liceum Ogólnokształcącego sierżanta Mateusza Subzdy o gotowości klas mundurowych do uroczystości oraz dokonała ich przeglądu. Następnie odczytano rozkaz Dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" i Komendant III Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwo Publiczne w Wyszkowie pani Grażyny Kalinowskiej o zmianie na stanowisku Dowódcy Szkolnego Oddziału Reprezentacyjnego OS "Uzi" w związku z zakończeniem nauki przez obecnie pełniącego tę funkcję ucznia Mateusza Subzdę. Dyrektor CEZiU Grażyna Kalinowska przywitała wszystkich zgromadzonych oraz przedstawiła osiągnięcia i ciężką, ale jakże efektywną trzy i czteroletnią pracę poszczególnych odchodzących klas maturalnych. Wychowawcy, podsumowujący pracę z klasami, w ciepłych i barwnych słowach namalowali obrazy abiturientów. Z niejednych oczu pociekły łzy smutku-pożegnania. Z klasami pożegnali się wychowawcy: pani Joanna Albiniak, pan Wojciech Karpiński, pani Dorota Konopka, pani Agnieszka Oniśk, pani Marta Sosnowska, pani Natalia Szczerba, pan Adam Szczęsny. Starosta Bogdan Pągowski w swoim wystąpieniu życzył młodym absolwentom wiele pomyślności na dorosłej ścieżce życiowej. Nie zabrakło słów pożegnania od przedstawicieli Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Szczególną chwilą był moment wpisu uczniów do Złotej Księgi Absolwentów, którego to zaszczytu doświadczają uczniowie ze średnią ocen powyżej 4,75. W tym roku zapisali się do niej :

• Justyna Jaczewska z klasy IV TOI,
  • Rafał Borek z klasy IV TEM,
  • Artur Staśkiewicz z klasy IV THL
  • uczniowie z klasy III LBPa: Natalia Groszyk, Aldona Mizińska, Kamil Zdunek, Karolina Żysko.

Dyplomami "Kopernikusami" uhonorowano uczniów, którzy wyróżnili się w sporcie, w działalności na rzecz szkoły, a także pracą w wolontariacie. Wyróżniającym się uczniom nagrody książkowe starosty oraz "Kopernikusy" wręczyli Starosta pan Bogdan Pągowski i pani Dyrektor Grażyna Kalinowska. Upominki dla wyróżniających się uczniów wręczyli również przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień major Dariusz Żerek, przedstawiciel Quad Graphics pani Joanna Krzyżaniak oraz prezes Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej pułkownik Konrad Wróbel. Pani Komendant III LO Bezpieczeństwo Publiczne Grażyna Kalinowska na wniosek pana Andrzeja Grajczyka, za nienaganną postawę, ponadprzeciętne zaangażowanie, godne reprezentowanie szkoły na wszystkich uroczystościach, pokazach i zawodach oraz za wysokie morale i ducha koleżeństwa, wyróżniła nagrodą rzeczową uczniów: sierżanta Mateusza Subzdę, plutonowego Alicję Kasińską, starszego kaprala Pawła Pałubińskiego. Nie zapomniano również o wyjątkowo zaangażowanych rodzicach, których uhonorowano dyplomami. Tradycyjnie przedstawiciele klas młodszych wręczyli upominki-długopisy z logo CEZiU wszystkim swoim starszym koleżankom i kolegom. Uroczystość zakończono jakże widowiskowym wyrzuceniem w górę biretów, co jest również piękną tradycją "Kopernika". Program prowadzili Dorota Kulesza z klasy II LO oraz Adam Kłos z klasy I TPa. Wysłuchaliśmy utworów w wykonaniu Pawła Pałubińskiego, Jacka Jachny, Sandry Milczarczyk i Jakuba Szymańskiego. Słowa Małgorzaty Stolarskiej: „Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień” – stanowiły motto naszej uroczystości.