Jak co roku młodzież naszej szkoły przyłączyła się do obchodów święta naszej planety ZIEMI. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji.

Chcemy przez program pod hasłem „Palący Temat- Niska Emisja” edukować społeczeństwo na temat jakości powietrza w Polsce, mówić, jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska i zdrowia człowieka oraz uczyć, jakie działania podjąć, aby nastąpiła dobra zmiana. Przeciwdziałanie niskiej emisji, ale też emisji CO2 to bardzo aktualny temat. Stan powietrza, w wielu miejscach w Polsce, budzi zastrzeżenia. Wiele badań wskazuje bezpośredni wpływ złej jakości powietrza na stan zdrowia Polaków. Chcemy, aby każdy wiedział czym jest niska emisja, jakie negatywne skutki powoduje i jakie działania – indywidualne i zbiorowe należy podjąć, aby ją ograniczyć.

W naszej szkole uczciliśmy Święto Ziemi w trzech etapach:

1. udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym- uczennice kl. II LBP „b”
  2. szkolny konkurs plastyczny „Palący Temat- Niska Emisja”
      I miejsce - Angelina i Kinga Jarka kl. 4 TH
      II miejsce- Magda Kasińska i Dorota Kulesza kl. II LBP „b”
      III miejsce- Klaudia Gołębiewska i Angelika Sadowska kl. II LBP „b”
  3. dekoracja na szkolnym korytarzu - wystawa wszystkich prac uczniów biorących udział w konkursie.