ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej "Kopernik" w dniu 20.04.2016r. wzięli udział w XIII edycji Dnia Przedsiębiorczości. Pięćdziesiąt jeden osób odbyło kilkugodzinne praktyki w ośmiu różnych instytucjach i przedsiębiorstwach.

Udział w programie uświadamia uczniom związek pomiędzy wysiłkiem włożonym w wykształcenie a karierą zawodową, pozwala uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfikacji zawodu, wymaganych kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy na danym stanowisku. Pomaga określić perspektywy budowania kariery zawodowej, umożliwia poznanie relacji niezbędnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy, wskazuje młodym ludziom konieczność dostosowywania się do zmieniających się warunków pracy.

Dzień Przedsiębiorczości jest jednodniową praktyką w wybranym miejscu pracy, która daje możliwość poznania specyfiki pracy na konkretnym stanowisku, a tym samym sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjno-zawodowej.

Uczniowie podczas praktyk mieli szansę zapoznać się z takimi zawodami jak: operator obrabiarek CNC, ślusarz remontowy, elektryk,mechanik, pracownik działu utrzymania ruchu, pracownik działu zaopatrzenia, pracownik działu handlu, funkcjonariusz policji, strażak, specjalista ds.konta ubezpieczeniowego, inspektor, bankier/pracownik działu obsługi klienta.

Dzień Przedsiębiorczości zainspirował młodzież do refleksji nad swoją przyszłością zawodową i wyborem ścieżki rozwoju zawodowego.

Lista firm, w których uczniowie odbyli praktyki:

  1. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „POMEL” Sp. z o.o.
  2. Quad Graphics Europe Sp. z o.o.
  3. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie
  4. Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie
  5. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie
  6. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.w Wyszkowie
  7. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Wyszkowie
  8. PEKAO S.A. Odział w Wyszkowie