ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

Współpracujemy

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Serdecznie zapraszamy na III Zlot Wychowania i Profilaktyki, który odbędzie się 11 czerwca 2022 r. w Wyszkowie  na hali sportowej WOSiR w Wyszkowie oraz w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Geodetów 45 w Wyszkowie.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Wyszków we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wyszkowie oraz z Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie. Program przedsięwzięcia przewiduje organizację ok. 15 różnych warsztatów dla młodzieży, które poprowadzą wyselekcjonowani instruktorzy lokalni oraz osoby od wielu lat zaangażowane w działalność programu profilaktyki, posiadające odpowiednie kwalifikacje. Warsztaty będą trwały 6 godzin zegarowych, a ich efekt zostanie przedstawiony na scenie podczas wieczornej gali.

W trakcie Zlotu przewidziane są dwa spotkania plenarne z młodzieżą – od 10:00 do 10:30 oficjalne otwarcie Zlotu oraz od 19:00 do 23:00 zakończenie Galą Finałową i zabawą integracyjną.

 Cele do osiągnięcia:

a) Zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej w wieku od 13 r.ż poprzez kształtowanie aktywności społecznej i wzmacnianie czynników chroniących przed sięganiem po substancje psychoaktywne.

b) Tworzenie społeczności, promującej wśród młodzieży życie bez uzależnień.

W Gminie Wyszków od lat z powodzeniem prowadzone są profilaktyczne programy rówieśnicze. Młodzież wychodzi z inicjatywą organizacji różnych wydarzeń artystyczno-profilaktycznych. Nad ich realizacją czuwa kadra doświadczonych profilaktyków. Ich praca jest całoroczna, a nie tylko akcyjna. To młodzież, która na co dzień pokazuje, że można mieć pasję, można bawić się bez sięgania po substancje psychoaktywne, można produktywnie wykorzystywać wolny czas, przy okazji budując więzi przyjacielskie, które są tak ważnym czynnikiem chroniącym w profilaktyce.

I w tym przypadku, organizacja III Zlotu Wychowania i Profilaktyki wyniknęła z inicjatywy młodych ludzi, którzy chcą stworzyć możliwość spotkania się i lepszego poznania, a przede wszystkim umocnienia w ich świadomych wyborach życia wolnego od uzależnień, szczególnie po okresie dwuletniej izolacji związanej z pandemią COVID 19.

W imieniu własnym oraz młodzieży, działającej w ramach programu „Wychowanie i Profilaktyka”, serdecznie zapraszamy do udziału w ww. przedsięwzięciu. Ze swojej strony gwarantujemy dołożenie wszelkich starań, by wydarzenie zostało przygotowane na wysokim poziomie, z zapewnieniem standardów bezpieczeństwa.