Kolejny raz młodzież naszej szkoły przystąpiła do Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. To już XXIX edycja. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Polski Czerwony Krzyż a koordynatorem akcji w szkole była P. Anna Gładkowska. Celem tej olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:

• rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
  • prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
  • inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Młodzież na lekcjach biologii poruszała powyższe zagadnienia. Następnie 24 uczniów wzięło udział w olimpiadzie. Test składał się z 20 pytań jednokrotnego wyboru a dotyczył prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

Najlepiej poradzili sobie z nim: Weronika Chojnacka i Jerzy Lasota, czyli uczniowie klasy II LPW. Oboje uzyskali po 14 punktów. Uczniowie zostali nagrodzeni – oceną z biologii.