Organizator Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "FRASZKA" serdecznie zaprasza do udziału w XIII edycji konkursu. W roku szkolnym 2021/2022 Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach konkursowych: „Młodzik” – uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej, „Adept” – uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej, „Żak” – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy mogą wziąć udział w teście konkursowym organizowanym w szkole w wersji papierowej, składającym się z pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku, zgodnie z programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników oraz zwięzłej części opisowej. Test jednokrotnego wyboru składa się z 30 pytań (1 punkt za poprawną odpowiedź) oraz zadania opisowego (od 0 do 8 punktów).

Konkurs w formie testu zostanie przeprowadzony w dniu 24 listopada 2021 r. (czas – 45 minut). Kartę zgłoszenia  należy przesłać (mailem, faxem lub listownie) do dnia 30 września 2021 r. na adres Organizatora Ogólnopolskiego.

Na uczestników, Laureatów Konkursu oraz najliczniej reprezentowane szkoły czekają atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Laureaci I, II i III miejsca w kraju w każdej kategorii konkursowej otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu cyfrowego (np. głośniki multimedialne Bluetooth, smartwatch, tablet lub inne). Laureat wyróżnienia krajowego otrzyma wydawnictwo encyklopedyczne lub albumowe, najlepszy uczeń w szkole, która zgłosi w kategorii konkursowej 10 lub więcej uczestników otrzyma nagrodę książkową, wszyscy uczestniczący uczniowie w szkole otrzymają dyplomy.

Uczniów chętnych do wzięcia udziału w Konkursie prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli języka polskiego do 27 września 2021r.