ul. Świętojańska 82, tel./fax: 29-742-48-61
Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Wyszkowie
Kopernik

Kalendarium CEZiU

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31

Znajdź

Hymn

tabliczka uwaga obiekt m 18376

facebook logo

bip logo pomn1 grad

instaling buzka male

instaling logo male

Świadomość znaczenia języka ojczystego i dialektów przyczynia się do rozwijania edukacji globalnej oraz wpływa na kształtowanie społeczeństwa zarówno w znaczeniu lokalnym jak i globalnym.

 

 

W Międzynarodowym  Dniu Języka Ojczystego organizowane są spotkania naukowe, seminaria oraz wydarzenia dotyczące roli języka w kulturze oraz w życiu codziennym.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zapraszamy do :

1. Rozwiązania quizu "Czy znasz peryfrazy?" (quiz dostępny na Facebooku - strona społeczności Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego).

quiz Czy znasz peryfrazy?

2. Przyłączenia się do kampanii "Ojczysty-dodaj do ulubionych".

Kształtowanie świadomości językowej Polaków oraz propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny to podstawowe cele kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, która organizowana jest przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem kampanii jest Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Strona kampannii : www.jezykojczysty.pl , strona na Facebooku, Instagramie, #ojczysty

3. Dołączenia do społeczności Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na Facebooku (@miedzynarodowydzienjezykaojczystego • Społeczność).

4. Obejrzenia debaty "Język w kryzysie" ( zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, partnerem merytorycznym debaty jest Rada Języka Polskiego).

debata "Język w kryzysie"