Kalendarium CEZiU

Według statystyk średnio 1 z 10 osób przebywających w szpitalu potrzebuje transfuzji krwi – to lek nie do zastąpienia. Jedna jednostka krwi ratuje życie trzem osobom. Twój wkład to 60 minut. Musisz wypełnić formularz, poddać się badaniu, oddać krew i odebrać czekoladę. Jedna godzina twojego dnia oddala "ostatnią godzinę" innych. Ludzka krew jest bezcenna, nawet najlepsza opieka i wiedza specjalistów nie są w stanie uratować życia, kiedy jej brakuje.

Mimo kosmicznego postępu w medycynie krwi wciąż nie da się niczym zastąpić. Bez niej najcięższe operacje nie byłyby możliwe. Oddanie krwi zajmuje tylko chwilę, a jednak większość z nas nie zdobyła się na to ani razu. Zachęcamy pełnoletnią młodzież do wsparcia akcji swoją kroplą krwi. Poniżej publikujemy harmonogram poboru krwi w Wyszkowie.

harmonogram poboru krwi w Wyszkowie

.