Kalendarium CEZiU

Nie ma nic piękniejszego, niż uratowanie komuś życia. Szczególnie w sytuacji, gdy bezinteresownie oddajemy cząstkę siebie – szpik lub krwiotwórcze komórki macierzyste – osobie, której nie znamy. Rejestrując się do bazy Fundacji DKMS nigdy nie wiemy, kim będzie Biorca – może to być osoba, którą mijamy na ulicy, a nawet mieszkaniec innego zakątka świata. Często impulsem do zostania potencjalnym Dawcą szpiku jest apel potrzebującego Pacjenta, który sprawia, że po prostu chcemy pomóc. Nie oznacza to jednak, że zostaniemy ewentualnym Dawcą akurat dla niego. Dlaczego? Znalezienie zgodnego Dawcy dla potrzebującego przeszczepienia chorego, ze względu na naszą genetyczną różnorodność, jest bardzo trudne, ale każda rejestracja w bazie Dawców szpiku Fundacji DKMS tę szansę zwiększa.

Zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów naszej szkoły do zarejestrowania się w bazie fundacji DKMS. Poniżej publikujemy link do informacji w jaki sposób można się zarejestrować https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Szczegółowych informacji udzielają opiekunowie wolontariatu: pani Danuta Przybysz i  pani Monika Lipska.