Kalendarium CEZiU

W dniach 28 - 29 stycznia 2020 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik odbyły się spotkania dotyczące profilaktyki uzależnień. W kontynuowanych od lat działaniach zawartych w Programie profilaktyczno – wychowawczym, program NOE wiedzie prym. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych.

Spotkanie poprowadzili Pan Grzegorz Paź, Pani Barbara Paź, Pani Ewa Staśkiewicz i Pani Monika Wnuk. Celem zajęć było uświadomienie zjawiska uzależnienia m.in. od alkoholu, mechanizmów uzależnienia, odpowiedniej reakcji oraz umiejętnego i skutecznego odmawiania korzystania z używek. Dzięki ciekawemu i interesującemu przeprowadzeniu zajęć w formie warsztatowej, nasi uczniowie mieli możliwość zagrania różnych scenek, co pozwoliło im wyzwolić swoje emocje i dostrzec istotę problemu.